Reklama

Wiemy, kto wybuduje obwodnicę Koźmina Wlkp.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wiemy, kto wybuduje obwodnicę Koźmina Wlkp. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 76 mln zł będzie kosztować budowa obwodnicy Koźmina Wlkp. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu wybrała wykonawcę inwestycji.

Reklama

Mieszkańcy Koźmina Wlkp. od lat czekają na obwodnicę. Teraz ich marzenia są coraz bliżej spełnienia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu wybrała wykonawcę, który wybuduje obwodnicę Koźmina Wlkp. 

Plany budowy obwodnicy Koźmina Wlkp. 

Ale od początku. Do tej pory – w związku z planowaną budową obwodnicy Koźmina Wlkp. - wykonano już inwentaryzację przyrodniczą oraz zakończono prace terenowe związane z wykonaniem badań geotechnicznych.

Następnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek do koźmińskiego urzędu o wydanie decyzji środowiskowych na temat budowy obwodnicy Koźmina Wlkp. 

Do Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 15. Decyzja ta ostatecznie zatwierdzi przebieg drogi i pozwoli na ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj jeszcze w tym roku. Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego została ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 - informował w czerwcu Marcin Kucharczyk z GDDKiA.

Przetarg na budowę obwodnicy Koźmina Wlkp. 

GDDKiA wysłała do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Koźmina Wlkp.

Zadanie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych i budowę obwodnicy - wskazywali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  

W przetargu na budowę obwodnicy Koźmina Wlkp. wystartowało 6 firm. Wszystkie zaproponowały kwoty, które mieszczą się w kosztorysie finansowym GDDKiA zaplanowanym na realizację tego zadania. 

Spośród sześciu ofert najniższą cenę ma propozycja konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal – nieco ponad 76,2 mln zł. Najwyższą zaś, ponad 99 mln zł, oferta firmy STRABAG. GDDKiA na realizację zadania przeznaczyła ponad 101 mln zł - informowała GDDKiA oddział w Poznaniu. 

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty stosowane były następujące kryteria oceny: cena (60 proc.), terminu realizacji konttaktu (10 proc.) oraz przedłużenie okresu gwarancji (30 proc.). 

Wszyscy wykonawcy zaoferowali pięcioletni okres gwarancji, który obejmuje wydłużoną o 5 lat gwarancję na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające, konstrukcje wsporcze, oraz skrócenie czasu realizacji o trzy miesiące (z 36 do 33). Teraz złożone oferty będą sprawdzane. Inwestycja realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj - wskazywała GDDKiA.

Kto wybuduje obwodnicę Koźmina Wlkp.? 

W końcu wybrano wykonawcę obwodnicy Koźmina Wlkp. To konsorcjum Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal (partner). Koszt tej inwestycji to nieco ponad 76,2 mln zł. 

Dokumenty przetargowe zostaną teraz skierowane do standardowej kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po uzyskaniu pozytywnego jej wyniku możliwe będzie zawarcie umowy. Droga ma powstać w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 - wskazują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. 

Obwodnica Koźmina Wlkp. ma mieć długość ok. 6 kilometrów. W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi klasy GP – głównej ruchu przyspieszonego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy