Reklama

Obwodnica Koźmina Wlkp. - 6 firm zainteresowanych budową

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Obwodnica Koźmina Wlkp. - 6 firm zainteresowanych budową - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 6 firm wystartowało w przetargu na budowę obwodnicy Koźmina Wlkp.

Reklama

Rok temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu podpisała umowę na na wykonanie opracowań projektowych niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego w ciągu Drogi Krajowej nr 15. 

Zadanie polega na opracowaniu projektu przebiegu obwodnicy miejscowości Koźmin Wielkopolski w ciągu DK15 w stopniu szczegółowości pozwalającym na uzyskanie przez GDDKiA decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – wskazywała wówczas Alina Cieślak, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA w Poznaniu. 

Wykonawcą opracowań projektowych została Pracownia ELITON Elżbieta Zbytniewska. Koszt zadania wyniesie 161.130,00 zł. 

Budowa obwodnicy Koźmina Wlkp.

Do tej pory – w związku z planowaną budową obwodnicy Koźmina Wlkp. - wykonano już inwentaryzację przyrodniczą oraz zakończono prace terenowe związane z wykonaniem badań geotechnicznych.

Następnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek do koźmińskiego urzędu o wydanie decyzji środowiskowych na temat budowy obwodnicy Koźmina Wlkp. 

Do Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 15. Decyzja ta ostatecznie zatwierdzi przebieg drogi i pozwoli na ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj jeszcze w tym roku. Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego została ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 - informował w czerwcu Marcin Kucharczyk z GDDKiA.

Przetarg na budowę obwodnicy Koźmina Wlkp. 

GDDKiA wysłała do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Koźmina Wlkp.

Zadanie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych i budowę obwodnicy - wskazywali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.  

W przetargu na budowę obwodnicy Koźmina Wlkp. wystartowało 6 firm. Wszystkie zaproponowały kwoty, które mieszczą się w kosztorysie finansowym GDDKiA zaplanowanym na realizację tego zadania. 

Spośród sześciu ofert najniższą cenę ma propozycja konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal – nieco ponad 76,2 mln zł. Najwyższą zaś, ponad 99 mln zł, oferta firmy STRABAG. GDDKiA na realizację zadania przeznaczyła ponad 101 mln zł - informuje GDDKiA oddział w Poznaniu. 

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty stosowane będą następujące kryteria oceny: cena (60 proc.), terminu realizacji konttaktu (10 proc.) oraz przedłużenie okresu gwarancji (30 proc.). 

Wszyscy wykonawcy zaoferowali pięcioletni okres gwarancji, który obejmuje wydłużoną o 5 lat gwarancję na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające, konstrukcje wsporcze, oraz skrócenie czasu realizacji o trzy miesiące (z 36 do 33). Teraz złożone oferty będą sprawdzane. Inwestycja realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj - wskazuje GDDKiA. 

Obwodnica Koźmina Wlkp. ma mieć długość ok. 6 kilometrów. W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi klasy GP – głównej ruchu przyspieszonego.

Dzięki obwodnicy z Koźmina Wielkopolskiego zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości dróg w samym mieście. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu m.in. pomiędzy Jarocinem a Trzebnicą, a także pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem. Na tym odcinku DK15 będzie istotnym połączeniem korytarzy dróg ekspresowych S5 i S11 - wskazują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy