Reklama

Obwodnica Koźmina Wlkp. coraz bliżej. Podpisano umowę

Opublikowano: 19 lutego 2021 07:32
Autor: Marta Popławska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Koźmina Wlkp. mają powód do radości. Wszystko wskazuje bowiem na to, że wyczekiwana przez lata obwodnica Koźmina Wlkp. w końcu przestanie być tylko marzeniem.

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu podpisała umowę na na wykonanie opracowań projektowych niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego w ciągu Drogi Krajowej nr 15. 

 

Zadanie polega na opracowaniu projektu przebiegu obwodnicy miejscowości Koźmin Wielkopolski w ciągu DK15 w stopniu szczegółowości pozwalającym na uzyskanie przez GDDKiA decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – wskazuje Alina Cieślak, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA w Poznaniu. 

 

Wykonawcą opracowań projektowych została  Pracownia ELITON Elżbieta Zbytniewska. Koszt zadania wyniesie 161.130,00 zł. Firma ma 90 dni na przygotowanie opracowań. 

 

Do tej pory – w związku z planowaną budową obwodnicy Koźmina Wlkp. - wykonano już inwentaryzację przyrodniczą oraz zakończono prace terenowe związane z wykonaniem badań geotechnicznych.

 

OBWODNICA KOŹMINA WLKP. CORAZ BLIŻEJ

Obwodnica Koźmina Wlkp. ma mieć długość ok. 6 kilometrów. W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi klasy GP – głównej ruchu przyspieszonego.

 Dzięki obwodnicy z Koźmina Wielkopolskiego zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości dróg. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego w układzie równoleżnikowym, w szczególności pomiędzy Jarocinem a Trzebnicą, a także pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem. Na tym odcinku droga krajowa nr 15 będzie istotnym połączeniem korytarzy dróg ekspresowych S5 i S11 – podkreśla Alina Cieślak.

 

Gdy opracowania projektowe zostaną wykonane - przyjdzie czas na uzyskanie decyzji środowiskowej, a po niej nastąpi ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Koźmina Wlkp. w formie „Projektuj i Buduj”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.