Reklama

Nie żyje następca Joanny Król-Trąbki

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje następca Joanny Król-Trąbki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Dziś, 24 maja, zmarł Kazimierz Chudy, który po śmierci Joanny Król-Trąbki został radnym sejmiku wojewódzkiego. Miał 77 lat.

Joanna Król-Trąbka, była wiceburmistrz Krotoszyna, dyrektor Departamentu Inżynierii Miejskiej w krotoszyńskim urzędzie i radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zmarła 29 kwietnia 2022 roku. Pozostała po niej pustka nie tylko w sercach wielu osób, ale też w ławach Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. To właśnie Kazimierz Chudy z Pakosławia tę pustkę wypełnił. 

Joanna Król-Trąbka wyborach w 2018 roku, do sejmiku startowała z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego i uzyskała drugi wynik w okręgu nr 6 (powiaty: gostyński, grodziski, kościański, krotoszyński, leszczyński, nowotomyski, rawicki, wolsztyński oraz miasto Leszno), obejmując tym samym mandat. W tym samym okręgu wyborczym trzeci wynik uzyskał były wójt Pakosławia Kazimierz Chudy - 6.484 głosy - i to jemu przypadł mandat w sejmiku województwa.

Kazimierz Chudy wyzwanie podjął. Choć, jak mówił, rodzina była przeciwna. 

Ze względu na mój stan zdrowia i wiek - bo przecież nie jestem najmłodszą osobą.  Ale po wielu konsultacjach - także z kolegami samorządowcami - uznałem, że nie odmówię - dopóki sił i zdrowia starczy, będę chciał wspierać ten region, z którego kandydowałem - podkreślał wówczas Kazimierz Chudy. 

W ławach Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zasiadał przez rok, reprezentując nasz region. Niestety, dziś dotarła do nas wiadomość o jego śmierci. Poinformował o tym portal www.rawicz24.pl.

Kazimierz Chudy brał czynny udział w przywróceniu Gminy Pakosław na mapę Polski. Udało się to w październiku 1982 roku. Wtedy został wybrany na Naczelnika Gminy. Funkcję tę pełnił do 1990 roku. W tym samym roku w Polsce miała miejsce zmiana ustrojowa. Jedno w Gminie Pakosław pozostało bez zmian - nadal na jej czele stał Kazimierz Chudy, tym razem zostając wybranym na stanowisko wójta. Do 2018 roku kierował Gminą Pakosław. Od 30 maja 2022 roku pełnił funkcję radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, zastępując zmarłą koleżankę Joannę Król-Trąbka - czytamy na portalu rawicz24.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy