Reklama

Pogrzeb Joanny Król-Trąbki. Burmistrz wygłosił mowę pożegnalną

Opublikowano:
Autor:

Pogrzeb Joanny Król-Trąbki. Burmistrz wygłosił mowę pożegnalną - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe Joanny Król-Trąbki, byłej wiceburmistrz Krotoszyna. Podczas pogrzebu Franciszek Marszałek wygłosił mowę pożegnalną.

Reklama

W pogrzebie Joanny Król-Trąbki - radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, dyrektor Departamentu Miejskiego krotoszyńskiego urzędu i byłej wiceburmistrz Krotoszyna, wzięły udział tłumy. Joanna Król-Trąbka zmarła 29 kwietnia 2022 roku w wieku 42 lat.  Podczas uroczystości mowę pożegnalną wygłosił Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Pogrążona w smutku Rodzino, szanowni goście, drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Krotoszyn. Zebraliśmy się dziś, aby towarzyszyć w ostatniej drodze zmarłej Joannie. Jej niespodziewana, przedwczesna śmierć dotknęła nas wszystkich, a cały region poniósł ogromną stratę - mówił podczas pogrzebu Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. 

Włodarz miasta przypomniał karierę Joanny Król-Trąbki w krotoszyńskim urzędzie i w polityce lokalnej. 

Joanna Król-Trąbka pracę w krotoszyńskim urzędzie zaczęła w 2010 roku. I od tego czasu nieprzerwanie towarzyszyła Franciszkowi Marszałkowi. Mając swój duży udział w przebiegu mojej kampanii wyborczej 2014 roku i objęciu przeze mnie stanowiska Burmistrza Krotoszyna, postanowiłem z dniem 9 grudnia 2014 roku powołać Joannę na stanowisko II Zastępcy Burmistrza Krotoszyna. Funkcję tę sprawowała do 31 grudnia 2018 roku - przypominał Franciszek Marszałek. 

Gdy Joanna Król-Trąbka zdobyła mandat radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego nie mogła już pełnić funkcji wiceburmistrza. 

W wyborach samorządowych w 2018 roku została wybrana radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, nie mogąc dalej pełnić tej funkcji, objęła z dniem 1 stycznia 2019 roku stanowisko Dyrektora Departamentu Inżynierii Miejskiej. Przez cały ten czas była w pełni zaangażowana we wszystkie powierzone obowiązki i oddana swojej małej ojczyźnie - wskazywał włodarz Krotoszyna. 

Burmistrz podkreślał także działania Joanny Król-Trąbki na rzecz Krotoszyna i lokalnej społeczności. 

Wydatnie przyczyniła się do przeprowadzenia w ostatnich latach rewitalizacji Krotoszyna, w zakresie pomocy prywatnym właścicielom odnowienia swoich kamienic (około 60). Była inicjatorką wielu ważnych przedsięwzięć i projektów na terenie Gminy w ramach których m.in. utworzona została Wielkopolska Spółka „Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa”, której celem jest wybudowanie mieszkań dla osób o umiarkowanych dochodach. Ponadto Joanna była szefem zespołu, który zrealizował bardzo duży prospołeczny i proekologiczny projekt zamontowania około 500 instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych na prywatnych nieruchomościach - mówił w mowie pożegnalnej Franciszek Marszałek. 

Podkreślał także, że była wiceburmistrz Krotoszyna - z racji zamiłowania do florystyki - szczególną uwagę przywiązywała do zieleni miejskiej, która była jej oczkiem w głowie. 

Do dziś przejeżdżając przez skrzyżowanie ul. Floriańska – Mickiewicza możemy podziwiać bratki i tulipany, które są odzwierciedleniem jej duszy. Ponadto z jej inicjatywy serce nasze się raduje na widok tulipanów w strefie relaksu i przy wyjściu z parku - mówił Franciszek Marszałek. 

Włodarz Krotoszyna podkreślał, że Joanna Król-Trąbka była niesamowicie otwarta i uśmiechnięta. Chętnie rozmawiała z mieszkańcami gminy i służyła im pomocą. 

Jednocześnie niesamowicie ciepła i otwarta na drugiego człowieka, zawsze wsłuchiwała się w potrzeby Mieszkańców, każdemu z uśmiechem służyła pomocą. Oddana sprawom lokalnym, była osobą wielkiego serca, niezwykle aktywną, pełną pozytywnej energii, którą dzieliła się z otoczeniem niemalże w każdej sytuacji. Lubiła być wszędzie i była wszędzie. Joanna była też dobrym duchem naszej zielonej drużyny na poziomie gminy, powiatu i województwa. Jak nikt potrafiła zjednać sobie środowiska wiejskie, poświęcając im wiele uwagi i czasu, często angażując się w rozwiązywanie ich problemów - mówił Franciszek Marszałek. 

Burmistrz Krotoszyna podkreślał, że fakt, iż w pogrzebie Joanny Król-Trąbki wzięło udział tak wiele osób dobitnie świadczy o tym, że była lubiana i doceniana. 

Najlepszym świadectwem jej pracy, dokonań, tego kim była i jakie wyznawała wartości jest dzisiejszy niezwykle trudny czas i fakt jak wiele osób z różnych środowisk przybyło, żeby pożegnać się z Asią. Jestem przekonany, że każdy z nas zapamięta Joannę jako zaangażowanego samorządowca, dobrego człowieka i przyjaciela. Osobę, która na stałe zapisała się w historii naszego miasta i regionu. Dziękuję Państwu za obecność. Rodzinie w imieniu swoim, Przewodniczącej Rady Miejskiej, Radnych i pracowników Urzędu Miejskiego - składam wyrazy współczucia z powodu śmierci Joanny. Żegnaj Asiu, w naszej pamięci pozostaniesz na zawsze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy