Reklama

Nowe przystanki autobusowe w Koźminie Wlkp.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowe przystanki autobusowe w Koźminie Wlkp. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ulicy Krotoszyńskiej w Koźminie Wlkp. powstają nowe zatoki autobusowe. Jeszcze w tym roku mają przy nich pojawić się przystanki.

Reklama

Budowa zatok autobusowych przy ulicy Krotoszyńskiej w Koźminie Wielkopolskim to pierwszy etap przygotowań do rewitalizacji Starego Rynku w Koźminie Wlkp.

Nowe zatoki autobusowe powstały naprzeciwko koźmińskiego Zamku oraz w pobliżu targowiska. 6 marca 2021 staną na nich przystanki autobusowe, które zostaną przeniesione ze Starego Rynku.

Zmiana lokalizacji przystanków autobusowych usprawni ruch samochodowy i poprawi bezpieczeństwo kierowców korzystających z parkingu na Starym Rynku. Rozmawiamy z zarządcą drogi krajowej o możliwości tymczasowej reorganizacji tego parkingu - mówi wiceburmistrz Koźmina Wlkp. Jarosław Ratajczak.


Budowa dwóch nowych zatok autobusowych przy ulicy Krotoszyńskiej w Koźminie Wlkp. jest finansowana z budżetu Koźmina Wlkp. Koszt inwestycji to około 320 tys. zł.

Przeniesienie przystanków autobusowych ze Starego Rynku na Krotoszyńską w Koźminie Wlkp. ma być początkiem rewitalizacji Starego Rynku w Koźminie Wlkp.

 

Teren po przystankach na Starym Rynku – do czasu rozpoczęcia rewitalizacji tej części Koźmina Wlkp. - ma zostać zagospodarowany. 

Po wyprowadzce przystanków autobusowych ze Starego Rynku – do rozpoczęcia jego rewitalizacji– samorząd Koźmina Wlkp. planuje zagospodarować wolną powierzchnię i zmodyfikować parking w centrum miasta.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy