Reklama

Koźmin Wlkp. Z rynku niebawem znikną przystanki autobusowe

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Z rynku niebawem znikną przystanki autobusowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To pierwszy krok w stronę planowanej przez koźmińskich samorządowców rewitalizacji miasta.

Wyprowadzenie z rynku w Koźminie Wlkp. przystanków autobusowych, to jak tłumaczą władze miasta, pierwszy etap przygotowania do jego rewitalizacji. Zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi, nie znikają jednak na stałe z koźmińskiego krajobrazu, czeka je jedynie „przeprowadzka”.

 

Przy ulicy Krotoszyńskiej, vis a vis targowiska znajduje się niecka, która zostanie zasypana i tam powstanie jedna zatoka autobusowa. Druga będzie zaś delikatnie wcięta w skarpę, która znajduje się po prawej stronie, jadąc od strony Krotoszyna – wyjaśnia Maciej Bratborski, włodarz miasta kwiatów i zieleni.

 

Przystanki autobusowe zostaną więc przeniesione na odcinek drogi krajowej przy Krotoszyńskiej, pomiędzy mostem a wlotem na koźmiński rynek. Zadanie ma być zrealizowane jeszcze w tym roku i sfinansowane z budżetu miasta. Samorząd zabezpieczył na ten cel 300 tys. zł.

 

Jesteśmy też po rozmowie z zarządcą drogi krajowej i być może miejsca po zatokach autobusowych na rynku, wykorzystane zostaną na stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych – mówi burmistrz Koźmina Wlkp..

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE