Reklama

W gminie Krotoszyn więcej osób kupi węgiel. Wydłużono godziny pracy składu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGKiM Krotoszyn

W gminie Krotoszyn więcej osób kupi węgiel. Wydłużono godziny pracy składu - Zdjęcie główne

foto PGKiM Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osób, które chcą kupić węgiel po preferencyjnej cenie w gminie Krotoszyn jest bardzo dużo. I wiele wciąż czeka na swoją kolej. Dlatego PGKiM zdecydował, o wydłużeniu godzin pracy punktu dystrybucji węgla.

Węgiel sprzedawany jest osobom, które mają pozytywnie rozpatrzony wniosek o zakup węgla. Pracownicy MGOPS pozytywnie rozpatrzone wnioski przekazują do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie, a następnie pracownicy PGKiM kontaktują się z wnioskodawcami i umawiają konkretny termin odbioru opału. 

Osoby, które złożyły poprawny wniosek do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie zostaną poinformowane przez pracownika spółki PGKiM w Krotoszynie o terminie odbioru węgla. 

W Krotoszynie system kolejkowy na zakup węgla

Sprzedaż odbywa się według kolejności złożonych wniosków.

W wyznaczonym terminie musimy udać się do punktu przy ulicy Słonecznej w Krotoszynie. Tam na wyświetlaczu przy bramie wjazdowej będzie wyświetlał się obsługiwany numer, a na tablicy będzie można znaleźć listę wniosków obsługiwanych w danym dniu. 

Po otwarciu szlabanu, prosimy jechać zgodnie z oznakowaniem. Bezpośrednio przy placu z węglem zważymy pusty samochód, następnie go załadujemy, ponownie zważymy, wydrukujemy dokument wagowy i fakturę oraz pobierzemy zapłatę. Zaznaczamy, że mieszkańcy będą obsługiwani tylko w wyznaczonej kolejności - podkreślają przedstawiciele PGKiM Krotoszyn. 

Wydłużono godziny pracy składu węgla w Krotoszynie

Obsłużenie jednej osoby zajmowało średnio 20 minut, więc w ciągu dnia węgiel było w stanie kupić 20 - 25 osób. Na początku tygodnia to się jednak zmieniło. 

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców możliwością zakupu węgla kamiennego, w ramach sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych informujemy, że od dnia 9.01.2023 roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Krotoszynie wydłużyło godziny pracy punktu sprzedaży węgla kamiennego, który mieści się w Krotoszynie przy  ul. Słonecznej 35 na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - wskazują władze Krotoszyna. 

Punkt dystrybucji węgla czynny jest teraz od godziny 7:00 do godziny 18:30. Dzięki temu w ciągu dnia może być obsłużona większa liczba osób.

W związku z powyższym, liczba obsługiwanych osób zwiększyła się z około 25 do około 50 dziennie - podkreślają władze gminy.

Transport węgla w gminie Krotoszyn

Co ważne, nie ma możliwości zakupu węgla z transportem. Transport każdy musi zapewnić sobie indywidualnie - albo przyjechać z własną przyczepką, albo zatrudnić firmę transportową. PGKiM Krotoszyn opublikował na swojej stronie wykaz firm zajmujących się dostawą węgla:

Wykaz firm transportowych:

  1. PPHU Rolmaz Mirosława Skrzypczak, Lutogniew ul.Miodowa 55, Telefon 513 101 725
  2. Polbud składy.pl, Krotoszyn ul. Zamkowy Folwark 9, Telefon 694 423 166
  3. Usługi transportowe, 691 914 798
  4. P.H Kowal, Benice ul. Krotoszyńska 9, Telefon: 693 462 850

Minimum 500 kg węgla na gospodarstwo

Władze Krotoszyna wprowadziły zasadę, że mieszkańcom nie będzie sprzedawane jednorazowo mniej, niż 500 kg węgla. Ma to na celu sprawniejszą obsługę interesantów. 

Chodzi o to, żeby ktoś nie przyjeżdżał po 100 czy 200 kg. Wprowadziliśmy, że minimum trzeba kupić jednorazowo 500 kg węgla. Osoby, które później będą chciały dokupić więcej - trafiają na koniec kolejki. W tej chwili na liście mamy ponad 700 osób i dopiero jak te osoby zostaną obsłużone, to wtedy będą obsługiwane osoby, które chcą drugi raz kupić - podkreślał Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miejskim. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy