Reklama

Krotoszyn. Rusza sprzedaż węgla przez gminę. Minimum 500 kg na gospodarstwo. Sprawdź szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGKiM Krotoszyn

Krotoszyn. Rusza sprzedaż węgla przez gminę. Minimum 500 kg na gospodarstwo. Sprawdź szczegóły - Zdjęcie główne

Węgiel jest już w Krotoszynie | foto PGKiM Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na teren Krotoszyna w końcu dotarł węgiel, który sprzedawany będzie mieszkańcom po preferencyjnej cenie. Gminie udało się odebrać pierwsze 50 ton.

Mieszkańcy gminy Krotoszyn będą w końcu mogli kupić węgiel od gminy po preferencyjnej cenie. Władze miasta poinformowały właśnie, że węgiel jest już w mieście. Jego sprzedaż ruszy w poniedziałek, 19 grudnia. W sprzedaży na razie będzie groszek i orzech. 

Dzięki pełnemu zaangażowaniu i skutecznej pracy wielu osób, mimo licznych problemów na szczeblu centralnym, z którymi muszą się zmagać samorządy w całej Polsce, po wielu tygodniach oczekiwania udało się odebrać pierwsze 50 ton złożonego przez Miasto i Gminę Krotoszyn zapotrzebowania na węgiel kamienny dla Mieszkańców Krotoszyna. Są to groszek (ekogroszek) oraz orzech - informują władze Krotoszyna. 

Minimum 500 kg na gospodarstwo

Na razie gminie udało się odebrać 50 ton węgla. Sukcesywnie jednak będą dojeżdżać kolejne dostawy. Gmina zakontraktowała 1.500 ton do końca 2022 roku. 

Wczoraj przywieźliśmy 50 ton, dziś kolejne 50. Zgłaszamy zapotrzebowanie codziennie i jak na razie dostajemy zgodę. Więc jak nam tego nie wstrzymają, to będziemy się starać codziennie przywozić 50, 75, a może nawet 100 ton - mówi Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w Urzędzie miejskim. 

Przywieziony węgiel pochodzi z Indonezji.

Wczoraj przywieźliśmy pierwszą dostawę węgla. Zgodnie z danymi przewozowymi węgiel pochodzi z Indonezji - informuje PGKiM.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie sprzedawać będzie minimum 500 kg na gospodarstwo domowe.  Nie ma możliwości kupienia mniej.

Z uwagi na dużą liczbę osób oczekujących musimy wprowadzić minimalną ilość  sprzedawanego węgla, która wynosi 500 kg. Po uruchomieniu sprzedaży zamierzamy obsłużyć jednokrotnie każdego mieszkańca. Sprzedaż kolejnej partii towaru ruszy dopiero po obsłużeniu wszystkich oczekujących - wskazuje PGKiM.

Krotoszyn. Węgiel sprzedawany w PGKiM

Węgiel będzie można kupić od poniedziałku, 19 grudnia. W siedzibie PGKiM przy ulicy Słonecznej w Krotoszynie został już zbudowany system dystrybucji węgla - plac, waga, ładowarka, system informacyjny, system kolejkowy i fakturowanie. Znana jest także procedura zakupu węgla. Odbiór węgla mieszkaniec będzie musiał załatwić sobie we własnym zakresie. 

Zgodnie z zapisami ustawy oraz rozporządzenia ilość paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego wynosić będzie 1,5 tony. Cena węgla sprzedawanego przez Gminę wynosić będzie: 2.000,00 zł za tonę groszku (ekogroszku), 2.000,00 zł za tonę węgla grubego (orzech) oraz 1.900,00 zł za tonę miału. Cena ta nie będzie obejmować kosztów transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego. Miejsce sprzedaży węgla mieścić się będzie w Krotoszynie przy ul. Słonecznej 35 na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - wskazują władze Krotoszyna. 

Osoby które złożyły poprawny wniosek do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie zostaną poinformowane przez pracownika spółki PGKiM w Krotoszynie o terminie odbioru węgla. Sprzedaż będzie odbywać się według kolejności złożonych wniosków.

MGOPS pozytywnie zweryfikował około 730 wniosków, lista jest już w PGKiM i już dziś dzwonią umawiają klientów na poniedziałek. Myślę, że są w stanie obsłużyć około 20 osób dziennie, ale to zobaczymy w praktyce - mówi Michał Kurek.

System kolejowy do zakupu węgla

Na stronie internetowej spółki zostanie zamieszczony wykaz z numerami wniosków, które będą obsługiwane w danym dniu i w następnym. 

Osoby, które udostępniły numery telefonu komórkowego poinformujemy o terminie zakupu węgla dodatkowo drogą sms‑ową - informuje PGKiM. 

Jeżeli nasz numer będzie na liście, musimy udać się do punktu przy ulicy Słonecznej w Krotoszynie. Tam na wyświetlaczu przy bramie wjazdowej będzie wyświetlał się obsługiwany numer, a na tablicy będzie można znaleźć listę wniosków obsługiwanych w danym dniu. 

Po otwarciu szlabanu prosimy jechać zgodnie z oznakowaniem. Bezpośrednio przy placu z węglem zważymy pusty samochód, następnie go załadujemy, ponownie zważymy, wydrukujemy dokument wagowy i fakturę oraz pobierzemy zapłatę. Zaznaczamy, że mieszkańcy będą obsługiwani tylko w wyznaczonej kolejności - podkreślają przedstawiciele PGKiM Krotoszyn. 

Co ważne, nie będzie możliwości zakupu węgla z transportem. Transport każdy musi zapewnić sobie indywidualnie.

Sprzedaż węgla w gminie Krotoszyn - pytania i odpowiedzi*

Czy węgiel będzie workowany?

Nie. Węgiel będzie sprzedawany w taki sam sposób jak odbierzemy od podmiotu wprowadzającego do obrotu. W tej chwili posiadamy informacje, że nie będzie on w żaden sposób pakowany.

Czy Spółka zapewni transport węgla z placu do odbiorcy?

Obecnie nie przewidujemy takiej możliwości.

Na jakiej podstawie odbiorę węgiel?

Spółka otrzyma informację o osobach uprawnionych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na tej podstawie stworzy system kolejkowy i powiadomi każdego odbiorcę o terminie odbioru.

*opracowane przez PGKiM Krotoszyn

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy