Reklama

Krotoszyn. Gmina sprzedaje węgiel. Ile węgla na gospodarstwo? Skąd załatwić transport?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krotoszyn. Gmina sprzedaje węgiel. Ile węgla na gospodarstwo? Skąd załatwić transport? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku (19 grudnia) trwa sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie dla mieszkańców Krotoszyna. Ile węgla do tej pory przywieziono? Ile wniosków spłynęło i ile mieszkańców dziennie jest obsługiwanych? Skąd załatwić transport? O tym wszystkim w artykule.

Od początku tygodnia w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie mieszkańcy gminy Krotoszyn mogą kupić węgiel po preferencyjnej cenie 2.000 zł za tonę. Węgiel sprzedawany jest osobom, które mają pozytywnie rozpatrzony wniosek o zakup węgla. 

Na chwilę obecną mamy wprowadzone 1.644 wnioski i około 400 wniosków jest jeszcze do rozpatrzenia - mówi Katarzyna Kulka, dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie. 

Pracownicy MGOPS pozytywnie rozpatrzone wnioski przekazują do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie, a następnie pracownicy PGKiM kontaktują się z wnioskodawcami i umawiają konkretny termin odbioru węgla. 

Na bieżąco przekazujemy listę zweryfikowanych wniosków do PGKiM i PGKiM informuje osoby na podstawie kolejności wniosków na kiedy mają termin odbioru - wskazuje Katarzyna Kulka.

Krotoszyn. Przywieziono już 250 ton węgla

W czwartek (15 grudnia) do Krotoszyna przywieziono pierwszą dostawę węgla w ilości 50 ton. Od tego czasu codziennie - w dni robocze - jest nowa dostawa. 

Od wtorku otrzymujemy awizację na odbiór węgla pod Oleśnicą, mamy już 250 ton i codziennie jeździmy. Odbieramy groszek, czyli ekogroszek i orzech, czyli grupy - te dwa sortymenty, bo na to jest największe zapotrzebowanie - mówi Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w Urzędzie miejskim. 

Władze Krotoszyna liczą na to, że do końca roku uda im się odebrać 1,500 ton węgla. Sprzedaż węgla w Krotoszynie

Sprzedaż węgla w PGKiM Krotoszyn ruszyła w poniedziałek. 

Średnio co 20 minut jest odprawiana jedna osoba. Średnio jesteśmy w stanie obsłużyć 20 - 25 osób - mówi Michał Kurek. 

Osoby które złożyły poprawny wniosek do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie zostaną poinformowane przez pracownika spółki PGKiM w Krotoszynie o terminie odbioru węgla. Sprzedaż odbywa się według kolejności złożonych wniosków.

W wyznaczonym terminie musimy udać się do punktu przy ulicy Słonecznej w Krotoszynie. Tam na wyświetlaczu przy bramie wjazdowej będzie wyświetlał się obsługiwany numer, a na tablicy będzie można znaleźć listę wniosków obsługiwanych w danym dniu. 

Po otwarciu szlabanu prosimy jechać zgodnie z oznakowaniem. Bezpośrednio przy placu z węglem zważymy pusty samochód, następnie go załadujemy, ponownie zważymy, wydrukujemy dokument wagowy i fakturę oraz pobierzemy zapłatę. Zaznaczamy, że mieszkańcy będą obsługiwani tylko w wyznaczonej kolejności - podkreślają przedstawiciele PGKiM Krotoszyn. 

Transport węgla w Krotoszynie

Co ważne, nie będzie możliwości zakupu węgla z transportem. Transport każdy musi zapewnić sobie indywidualnie - albo przyjechać z własną przyczepką, albo zatrudnić firmę transportową.  PGKiM Krotoszyn opublikował na swojej stronie wykaz firm zajmujących się dostawą węgla:

Wykaz firm transportowych:

  1. PPHU Rolmaz Mirosława Skrzypczak, Lutogniew ul.Miodowa 55, Telefon 513 101 725
  2. Polbud składy.pl, Krotoszyn ul. Zamkowy Folwark 9, Telefon 694 423 166
  3. Usługi transportowe, 691 914 798
  4. P.H Kowal, Benice ul. Krotoszyńska 9, Telefon: 693 462 850

Krotoszyn. Minimum 500 kg węgla na gospodarstwo

Osoby, które chcą kupić węgiel po preferencyjnej cenie mogą kupić maksymalnie 1,5 tony w tym roku. Władze Krotoszyna wprowadziły zasadę, że mieszkańcom nie będzie sprzedawane jednorazowo mniej, niż 500 kg węgla. Ma to na celu sprawniejszą obsługę interesantów. 

Chodzi o to, żeby ktoś nie przyjeżdżał po 100 czy 200 kg. Wprowadziliśmy, że minimum trzeba kupić jednorazowo 500 kg węgla. Osoby, które później będą chciały dokupić więcej - trafiają na koniec kolejki. W tej chwili na liście mamy ponad 700 osób i dopiero jak te osoby zostaną obsłużone, to  wtedy będą obsługiwane osoby, które chcą drugi raz kupić - podkreśla Michał Kurek. 

Przypominamy także, że jeżeli komuś nie uda się kupić 1.500 ton węgla w tym roku - paliwo mu nie przepadnie. Mieszkańcy mogą przenieść niewykupiony węgiel na drugi okres.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy