Reklama

Krotoszyn. Dziś kolejny protest. Kobiety znów wyjdą na ulicę

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Dziś kolejny protest. Kobiety znów wyjdą na ulicę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkanki powiatu krotoszyńskiego po raz kolejny wyjdą na ulicę, by zaprotestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją.

22 października Trybunał Konstytucyjny zawyrokował, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją. Orzeczenie zapadło większością głosów.

KROTOSZYN. KOBIETY PROTESTUJĄ

Po tym wyroku w całym kraju zaczęły się protesty pod wspólnym hasłem: #PiekłoKobiet.

 

W Krotoszynie po raz pierwszy kobiety na ulicę wyszły 23 października. Spontaniczny protest, w którym udział wzięło kilkanaście osób odbył się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na rynku w Krotoszynie.

Kolejny protest odbył się w niedzielę, 25 października. I przerósł oczekiwania wszystkich. Na krotoszyńskim rynku zgromadziło się kilkaset osób – młodych i starszych.

Pod biurem Prawa i Sprawiedliwości w Krotoszynie zapalono znicze. Protestujący zostawiali także wieszaki symbolizujące metody aborcyjne z dawnych czasów oraz plakaty wyrażające sprzeciw dla wyroku trybunału i rządów PiS.

Protestujący na krotoszyńskim rynku wykrzykiwali hasła: „Nasze ciała – nasz wybór”, „Piekło kobiet”, czy bardziej wulgarne jak „Jeb** PiS”.

Kolejny protest kobiet w Krotoszynie odbył się we wtorek, 27 października i przybrał formę spaceru po centrum miasta.

Kobiety – i wspierający je mężczyźni – wyruszyły z rynku, przeszły ulicami: Koźmińską, Słodową, Floriańską, Piastowską i Kościuszki, a następnie i wróciły na krotoszyński rynek. W czasie przemarszu młodzi ludzie skandowali hasła – nie brakowało dosadnych słów.

Cały protest – tak jak i poprzednie - zabezpieczali krotoszyńscy policjanci, którzy jednak przyglądali się sytuacji z boku, nie próbując przeszkodzić protestującym. I za to zostali nagrodzeni brawami.

Wczoraj natomiast na ulice wyszły mieszkanki Koźmina Wlkp. Protest kobiet w Koźminie Wlkp. także cieszył się dużym zainteresowaniem.

 

PROTEST KOBIET W KROTOSZYNIE

Dziś odbędzie się kolejny protest kobiet w Krotoszynie.

Punktualnie o godzinie 18.00. protestujący spotkają się na rynku, pod ratuszem. Później znów odbędzie się „spacer” ulicami Krotoszyna.

Organizatorki już teraz apelują do osób, które wezmą udział w proteście, by nie dopuszczały się one aktów wandalizmu.

Jeszcze raz przypominam, nie ma zgody na żaden wandalizm i czyny, które mogą zaszkodzić wizerunkowi naszego strajku‼️ Bądźcie mądrzy i walczcie o swoje prawa, ale w dobry sposób! - podkreśla Ilona.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE