Reklama

Krotoszyn. Chcesz kupić węgiel od gminy? Musisz sam umówić się na odbiór

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Chcesz kupić węgiel od gminy? Musisz sam umówić się na odbiór - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie zmieniło zasady zakupu węgla po preferencyjnej cenie od gminy. Teraz osoby, które chcą kupić węgiel muszą sami się umówić na odbiór.

Od grudnia w Krotoszynie trwa sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie 2.000 zł za tonę. Zainteresowanie zakupem orzecha i groszku (ekogroszku) jest bardzo duże. 

Węgiel sprzedawany jest osobom, które mają pozytywnie rozpatrzony wniosek o zakup węgla. 

Do tej pory pracownicy MGOPS pozytywnie rozpatrzone wnioski przekazywali do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie, a następnie pracownicy PGKiM kontaktowali się z wnioskodawcami i umawiali konkretny termin odbioru opału. 

Osoby, które złożyły poprawny wniosek do Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie były informowane przez pracownika spółki PGKiM w Krotoszynie o terminie odbioru węgla.  

Krotoszyn. Sam musisz umówić się na odbiór węgla

Teraz to się zmieniło. Osoby, które otrzymały pozytywną decyzję o zakupie węgla po preferencyjnej cenie nie czekają już na kontakt ze strony PGKiM. Termin odbioru węgla muszą umówić sami. 

Zmieniamy formę rejestracji po odbiór opału. Jeśli posiadają Państwo decyzję MGOPS o zakupie preferencyjnym paliwa stałego i wykazują zainteresowanie zakupem prosimy o kontakt - informują pracownicy PGKiM Krotoszyn. 

Na odbiór węgla można umówić się pod numerami telefonu: 663 664 234 lub 726 473 507.

Transport węgla w gminie Krotoszyn

Co ważne, nie ma możliwości zakupu węgla z transportem. Transport każdy musi zapewnić sobie indywidualnie - albo przyjechać z własną przyczepką, albo zatrudnić firmę transportową. PGKiM Krotoszyn opublikował na swojej stronie wykaz firm zajmujących się dostawą węgla:

Wykaz firm transportowych:

  1. PPHU Rolmaz Mirosława Skrzypczak, Lutogniew ul.Miodowa 55, Telefon 513 101 725
  2. Polbud składy.pl, Krotoszyn ul. Zamkowy Folwark 9, Telefon 694 423 166
  3. Usługi transportowe, 691 914 798
  4. P.H Kowal, Benice ul. Krotoszyńska 9, Telefon: 693 462 850

Minimum 500 kg węgla na gospodarstwo

Władze Krotoszyna wprowadziły zasadę, że mieszkańcom nie będzie sprzedawane jednorazowo mniej, niż 500 kg węgla. Ma to na celu sprawniejszą obsługę interesantów. 

Chodzi o to, żeby ktoś nie przyjeżdżał po 100 czy 200 kg. Wprowadziliśmy, że minimum trzeba kupić jednorazowo 500 kg węgla. Osoby, które później będą chciały dokupić więcej - trafiają na koniec kolejki. W tej chwili na liście mamy ponad 700 osób i dopiero jak te osoby zostaną obsłużone, to wtedy będą obsługiwane osoby, które chcą drugi raz kupić - podkreślał Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miejskim. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy