Reklama

Powiat krotoszyński. Nauczyciele się szczepią. Nie każdy dobrze reaguje na szczepionkę

Opublikowano: 23 lutego 2021 12:24
Autor: Marta Popławska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Nauczyciele z powiatu krotoszyńskiego szczepią się przeciwko koronawirusowi. U kilku pedagogów wystąpiły reakcje poszczepienne.

Reklama

W całym kraju trwają szczepienia nauczycieli i pedagogów przeciwko koronawirusowi. 

KTO MOŻE ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE?

 • nauczyciele wychowania przedszkolnego,
 • pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna),
 • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
 • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
 • nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
 • nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
 • nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
 • pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
 • kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

W kolejnym etapie szczepieni będą:

 • nauczyciele wszystkich szkół i placówek do 65. roku życia, w tym również ci, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni
 • nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65. roku życia

 

KROTOSZYN. ILU NAUCZYCIELI ZAPISAŁO SIĘ NA SZCZEPIENIE?

W powiecie krotoszyńskim do tej pory na szczepienie przeciwko koronawirusowi zapisało się 1.030 nauczycieli. Do tej pory zaszczepiono 360 nauczycieli.

Kolejne grupy będą szczepione sukcesywnie, po uzyskaniu kolejnych szczepionek – wskazuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala. 

 

KROTOSZYN. GORĄCZKA PO SZCZEPIENIU

Zdarzyły się przypadki, że u nauczycieli z powiatu krotoszyńskiego, którzy poddali się szczepieniu wystąpiły reakcje poszczepienne. Kilku z nich musiało z tego powodu pójść na zwolnienie chorobowe. 

W pierwszej kolejności szczepieni byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie i tam zdarzyły się przypadki złego samopoczucia, kilka osób było na L4, reszta troszeczkę rozbita, z temperaturą, ale wszystko wróciło do normy – mówi Małgorzata Mielcarek, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w krotoszyńskim urzędzie. 

 

Podkreśla jednocześnie, że choć wśród zaszczepionych nauczycieli zdarzały się przypadki podwyższonej temperatury i ogólnego rozbicia, to były one krótkotrwałe. 

Jest to normalny objaw przy tej szczepionce, w całym kraju wśród zaszczepionych nauczycieli zdarzają się przykłady podwyższonej temperatury i rozbicia, jednak na szczęście jest to krótkotrwałe – wskazuje Małgorzata Mielcarek. 

 

KROTOSZYN. SZCZEPIENIA NAUCZYCIELI A FUKNCJOWOWANIE SZKÓŁ

Na szczęście szczepienia nauczycieli i zdarzające się przypadki reakcji poszczepiennych nie wpłynęły negatywnie na pracę szkół w powiecie krotoszyńskim. Żadna z placówek nie zawiesiła funkcjonowania z powodu nieobecności nauczycieli. 

Nauczyciele podeszli bardzo odpowiedzialnie do tematu i nawet ci, którzy się nieco gorzej czuli przyszli do pracy. A dyrektorzy zadbali o to, by znaleźć zastępstwo dla nauczycieli, którzy musieli wziąć L4 – mówi zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w krotoszyńskim urzędzie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.