Reklama

Powiat krotoszyński. Jak przygotować się do szczepienia przeciwko koronawirusowi

Opublikowano: pt, 29 sty 2021 15:45
Autor:

Powiat krotoszyński. Jak przygotować się do szczepienia przeciwko koronawirusowi - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Ruszyły szczepienia przeciwko COVID 19 seniorów. W pierwszej kolejności rejestrować mogli się ci najstarsi - a więc 80 plus, a kilka dni później ci, którzy skończyli 70 lat. Szczepionkę można przyjąć w 10 punktach w powiecie krotoszyńskim. Jak należy przygotować się do szczepienia?

W Wielkopolsce do tej pory szczepionkę przeciwko koronawirusowi przyjęło 94.800 osób, z czego 16.835 osób otrzymało już dwie dawki. 

Dzienna liczba szczepień w Wielkopolsce wynosi 6.951 osób w przypadku pierwszej dawki i 2.421 osób w przypadku dawki drugiej. 

 

W powiecie krotoszyńskim do tej pory szczepionkę przeciwko koronawirusowi przyjęło 1.529 osób, z czego 334 osoby otrzymały już dwie dawki. 

Dzienna liczba szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie krotoszyńskim wynosi 188 osób w przypadku pierwszej dawki i 84 osoby w przypadku drugiej dawki. 

 

W Polsce zaszczepiono już 1.097.036 osób - w 703 przypadkach wystąpiły niepożądane odczyny po szczepieniu. 

 

POWIAT KROTOSZYŃSKI. JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE?

Na szczepienie przeciwko koronawirusowi można zarejestrować się na trzy sposoby:

Bezpłatna, całodobowa infolinia – 989

Dzwoniąc na infolinię pod numer 989 wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu komórkowego. Następnie trzeba wybrać dogodny termin i miejsce szczepienia. Gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione – na podany numer telefonu komórkowego otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty szczepienia.

E-Rejestracja na pacjent.gov.pl

Z tej opcji mogą skorzystać jedynie osoby, które posiadają Profil Zaufany. Gdy wejdziesz na e-Rejestrację system zaproponuje ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.

Wybrany punkt szczepień

Możesz także arejestrować się bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień (lista wszystkich punktów szczepień na terenie powiatu krotoszyńskiego dostępna jest tutaj – KLIKNIJ).

 

POWIAT KROTOSZYŃSKI. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SZCZEPIENIA PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI?

Jak przygotować się do szczepienia przeciw koronawirusowi?

  1. Zjedz lekkie śniadanie.
  2. Przyjmij te leki co zwykle.
  3. Ubierz się wygodnie – w luźne ubranie.
  4. Weź ze sobą dokumenty: 
  5. dowód osobisty, posiadaną dokumentację medyczną. 
  6. Weź ze sobą spis zażywanych leków.
  7. Weź okulary – jeśli jest taka potrzeba, bo przed zabiegiem musisz wypełnić ankietę. Ankietę można pobrać wcześniej ze strony www.pacjent.gov.pl, wypełnić ją i przynieść do punktu szczepień.

Po czym lekarz już podczas badania zdecyduje – czy zostaniesz zaszczepiony.

 

KROTOSZYN. KIEDY NIE WOLNO SIĘ SZCZEPIĆ PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI? 

Nie wybieraj się na szczepienie jeśli źle się czujesz, masz podwyższona temperaturę, duszności. Wówczas skontaktuj się z lekarzem rodzinnym. On zdecyduje – co dalej. 

 

POWIAT KROTOSZYŃSKI. PUNKTY SZCZEPIEŃ PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

Na terenie powiatu krotoszyńskiego – według aktualnych informacji podanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia – w tej chwili jest 10 punktów, w których będą wykonywane szczepienia przeciwko koronawirusowi.Ich listę wraz z numerami telefonów znajdziesz tutaj - KLIKNIJ. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.