Reklama

Krotoszyn. Trwa remont kina. Są utrudnienia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Trwa remont kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie. I choć seanse odbywają się normalnie, to występują utrudnienia z dostępem do budynku.

Reklama

Trwa remont kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie. Rewitalizacją, kosztującą niemal 2 mln zł zajmuje się Firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna Włodzimierz Kowalski z Kobylina. 

Rewitalizacja krotoszyńskiego kina „Przedwiośnie” to ostatni etap projektu pt. „Przystosowanie Alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie, budynku kina Przedwiośnie oraz krotoszyńskiego Błonia do realizacji celów Lokalnego Programu Rewitalizacji”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentów Finansowych wdrażanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (pożyczka nie stanowiąca pomocy publicznej).

W ramach tego projektu przebudowano już Aleje Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie oraz aktualnie trwa rewitalizacja Błoni w Krotoszynie. 

W ramach kosztującej 1 969 992,85 złotych rewitalizacji kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie pomieszczenia po byłym klubie „Fabuła” na parterze kina zostaną przebudowane, a teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany. W pomieszczeniach zostaną wymienione oraz rozbudowane: instalacja wodociągowa, kanalizacja sanitarna, wentylacja mechaniczna i klimatyzacja oraz instalacja elektryczna.

 

Rewitalizacja kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie:

  1. remont wnętrza budynku w zakresie: sali wielofunkcyjnej wraz z toaletami, przestrzeni wejściowej korytarza i szatni, kawiarni i jej zaplecza - o powierzchni ok. 260 m2 (powstanie wielofunkcyjna, kameralna sala kinowo–widowiskowa–klubowa, posiadająca akustykę i izolację dźwiękową oraz klimatyzację. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony m. in. w: moduł płynnego ściemniania oświetlenia, projektor Full HD, amplituner wraz z systemem głośników oraz serwer na który trafiają filmy, krzesła, stoliki, przenośną scenę)
  2. zagospodarowanie terenu poprzez wymianę starej nawierzchni asfaltowej na kostkę granitową : ok 550 m2, nasadzenie zieleni oraz wykonanie małej architektury;
  3. docieplenie oraz wykonanie elewacji budynku;
  4. renowacja loga Kina „Przedwiośnie” oraz loga „Bilety”.

Krotoszyn. Utrudnienia w dostępie do kina

I choć krotoszyńskie kino „Przedwiośnie” działa i widzowie nadal mogą oglądać seanse filmowe, to dostęp do budynku kina jest ograniczony. do budynku można wejść jedynie od ulicy Polnej.  

Zdjęcia: Piotr Barański, Bartłomiej Ziajka, Sławomir Horyza

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy