Reklama

Trwa rewitalizacja budynku kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 29 marca 2021 13:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Remont w krotoszyńskim kinie trwa.

Reklama

Koszt remontu budynku kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie to 1 969 992,85 zł. Roboty wykonuje firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna Włodzimierz Kowalski z Kobylina.

Rewitalizacja krotoszyńskiego kina „Przedwiośnie” to ostatni etap projektu pt „Przystosowanie Alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie, budynku kina Przedwiośnie oraz krotoszyńskiego Błonia do realizacji celów Lokalnego Programu Rewitalizacji”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentów Finansowych wdrażanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (pożyczka nie stanowiąca pomocy publicznej).

 

W ramach tego projektu przebudowano już Aleje Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie oraz aktualnie trwa rewitalizacja Błoni w Krotoszynie. 

W ramach przebudowy budynku kina „Przedwiośnie” teren wokół budynku zostanie zagospodarowany, a pomieszczenia po byłym klubie „Fabuła” na parterze zostaną zmienione w wielofunkcyjną sale kinowo-widowiskowo-klubową. 

Przebudowa kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie obejmuje:

  • remont wnętrza budynku w zakresie: sali wielofunkcyjnej wraz z toaletami, przestrzeni wejściowej korytarza i szatni, kawiarni i jej zaplecza - o powierzchni ok. 260 m2 (powstanie wielofunkcyjna, kameralna sala kinowo–widowiskowa–klubowa, posiadająca akustykę i izolację dźwiękową oraz klimatyzację. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony m. in. w : moduł płynnego ściemniania oświetlenia, projektor Full HD, amplituner wraz z systemem głośników oraz serwer na który trafiają filmy, krzesła, stoliki, przenośną scenę);
  • zagospodarowanie terenu poprzez wymianę starej nawierzchni asfaltowej na kostkę granitową : ok 550 m2, nasadzenie zieleni oraz wykonanie małej architektury;
  • docieplenie oraz wykonanie elewacji budynku;
  • renowacja loga Kina „Przedwiośnie” oraz loga „Bilety”.

W pomieszczeniach zostaną wymienione oraz rozbudowane: instalacja wodociągowa, kanalizacja sanitarna, wentylacja mechaniczna i klimatyzacja oraz instalacja elektryczna. Na terenie zagospodarowywanym przyległym do budynku wymieniona zostanie instalacja kanalizacji deszczowej, instalacja kanalizacji sanitarnej oraz przyłącze wodociągowe – wskazują krotoszyńscy urzędnicy. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.