Reklama

Krotoszyn. Rusza przebudowa kina

Opublikowano: 21 lutego 2021 15:03
Autor: Marta Popławska

Krotoszyn. Rusza przebudowa kina - Zdjęcie główne

Wizualizacja rewitalizacji kina w Krotoszynie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Budynek kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie zostanie przebudowany. Rewitalizacja skończy się pod koniec maja tego roku.

Reklama

Władze Krotoszyna podpisały umowę z Firmą Usługowo-Handlowo-Produkcyjną Włodzimierz Kowalski z Kobylina, która zajmie się rewitalizacją budynku kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie. 

 

Koszt rewitalizacji krotoszyńskiego kina to 1.969.992,85 zł, a zadanie ma być ukończone do 31 maja 2021 roku. 

Wykonawca inwestycji przebuduje pomieszczenia po byłym klubie „Fabuła” na parterze budynku kina oraz zagospodaruje teren przy budynku. 

W kinie powstanie wielofunkcyjna, kameralna sala widowiskowo – kinowo – klubowa. 

Rewitalizacja budynku kina „Przedwiośnie w Krotoszynie:

- remont wnętrza budynku w zakresie: sali wielofunkcyjnej wraz z toaletami, przestrzeni wejściowej korytarza i szatni, kawiarni i jej zaplecza - o powierzchni ok. 260 m2 (powstanie wielofunkcyjna, kameralna sala kinowo – widowiskowa – klubowa, posiadająca akustykę i izolację dźwiękową oraz klimatyzację. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony m. in. w: moduł płynnego ściemniania oświetlenia, projektor Full HD, amplituner wraz z systemem głośników oraz serwer filmowy, krzesła, stoliki i przenośną scenę);

- zagospodarowanie terenu poprzez wymianę starej nawierzchni asfaltowej na kostkę granitową: ok 550 m2, nasadzenie zieleni oraz wykonanie małej architektury;

- docieplenie oraz wykonanie elewacji budynku;

- renowacja loga kina „Przedwiośnie” oraz loga „bilety”.

W pomieszczeniach zostaną wymienione oraz rozbudowane: instalacja wodociągowa, kanalizacja sanitarna, wentylacja mechaniczna i klimatyzacja oraz instalacja elektryczna.

Na terenie zagospodarowywanym przyległym do budynku wymieniona zostanie instalacja kanalizacji deszczowej, instalacja kanalizacji sanitarnej oraz przyłącze wodociągowe.

 

Powyższa inwestycja jest ostatnim etapem realizacji szerszego projektu pn. „Przystosowanie Alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie, budynku kina "Przedwiośnie" oraz krotoszyńskiego Błonia do realizacji celów Lokalnego Programu Rewitalizacji”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentów Finansowych wdrażanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – wskazują władze Krotoszyna. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.