05 kwi / Ireny, Wincentego

Koronawirus w powiecie krotoszyńskim. 6 osób w szpitalu, 91 na kwarantannie

Autor: M.P. 18 mar 13:06
Mamy najnowsze dane przekazane nam przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Krotoszynie.

 

W tej chwili na terenie powiatu krotoszyńskiego odnotowane są dwa zakażenia koronawirusem - u 51-letniego mieszkańca Koźmina Wlkp. i u 85-letniego mieszkańca Krotoszyna 

[PISALIŚMY O TYM TUTAJ - KLIKNIJ]

W szpitalach, w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, przebywa w tej chwili 6 osób.

Jedna osoba przebywa w izolatce na oddziale wewnętrzym szpitala w Kaliszu, cztery osoby znajdują się na oddziałach zakaźnych w Kaliszu i Poznaniu, a jedna osoba trafiła do szpitala we Wrocławiu. 

- Mieszkaniec Baszkowa (gm. Zduny) z objawami zakażenia koronawirusem trafił do szpitala we Wrocławiu. Pobrano od niego próbki do badań. Mamy już wyniki, na szczęście są one negatywne - podkreśla Natalia Snadna, kierownik wydziału nadzoru PSSE w Krotoszynie.

W tym momencie obowiązkową, 14-dniową kwarantanną objętych jest 91 osób, a 245 osób jest poddanych nadzorowi sanitarno - epidemiologicznemu. Od 17 osób przebywających na kwarantannie pobrano próbki na obecność koronawirusa.

Zakończyła się kwaranntana obcokrajowca - pracownika firmy współpracującej z krotoszyńskim Mahle. Mężczyzna w czasie izolacji nie miał żadnych objawów zakażenia. 

Powiązanie z artykułem
Kwarantanna w Krotoszynie. Jakie są zasady?

Zobacz artykuł
Powiązanie z artykułem
Mycie rąk chroni przed koronawirusem. Sprawdź, jak robić to poprawnie!

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze