05 kwi / Ireny, Wincentego

51-latek z Koźmina Wlkp. zarażony koronawirusem. Kolejne osoby poddawane są kwarantannie

Autor: M.P. 16 mar 21:27
Najpierw wirusa wykryto u ojca 51-latka - 85-letniego mieszkańca Krotoszyna. Jak się okazuje, zaraził go syn, który wrócił z Belgii.

 

To już pewne. 51-letni mieszkaniec Koźmina Wlkp., współpracujący z Ministrem Środowiska, jest zarażony koronawirusem. 

- Niestety, wynik okazał się dodatni. Tym samym mamy już dwa przypadki zarażenia koronawirusem na terenie powiatu krotoszyńskiego. 51-latek przebywał w Belgii, po powrocie do domu zaraził ojca - mówi Natalia Snadna, kierownik sekcji nadzoru Powiatowej Stacji Stanitarno - Epidemiologicznej w Krotoszynie.

Dziś rano potwierdzono pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa u ojca koźminianina - 85-letniego mieszkańca Krotoszyna. 

[PISALIŚMY O TYM TUTAJ - KLIKNIJ].

Wieczorem Minister Środowiska poinformował, że - po kontakcie z pracownikiem Lasów Państwowych - sam został zarażony koronawirusem.

Powiększa się także liczba osób, które - po kontakcie z 85-letnim krotoszynianinem i 51-letnim koźminianiem - zostały objęte kwarantanną. W godzinach popołudniowych liczba ta wynosiła 64 osoby.

- Pracujemy na trzy zmiany, cały czas zgłaszają się osoby, które miały kontakt z tymi mężczyznami, zapadają decyzje o kwarantannie. Apelujemy do wszystkich, by bezwględnie przestrzegali zasad kwarantanny, nie wychodzili z domu, unikali kontaktu z innymi ludźmi. Tylko w ten sposób można zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - przestrzega Natalia Snadna. 

Powiązanie z artykułem
[Z OSTATNIEJ CHWILI !] Mężczyzna z Krotoszyna zarażony koronawirusem !

Zobacz artykuł
Powiązanie z artykułem
Minister środowiska zarażony koronawirusem. Miał kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze