Reklama

Zduny. Samorząd dofinansował wymianę 20 pieców

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Samorząd dofinansował wymianę 20 pieców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Umożliwił to uruchomiony przez rządzących w gminie w 2018r. program. W ten sposób wymieniano stare kopciuchy na nowe ekologiczne kotły grzewcze.

Tzw. kopciuchy mogły być wymieniane na nowe ekologiczne i niskoemisyjne m. in. kotły gazowe, olejowe, olejono-gazowe, na biomasę, elektryczne oraz na paliwa stałe.

 

Z tym, że kotły na paliwa stałe musiały posiadać certyfikat ekoprojektu, automatyczne podawanie paliwa i nie mogły posiadać rusztu awaryjnego – precyzował Adrian Matysiak ze zdunowskiego magistratu.

 

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie był montaż nowego ekologicznego źródła ogrzewania a jednocześnie likwidacja starych pieców, dotychczas służących do ogrzewania budynku z wyjątkiem pieców kaflowych pod warunkiem, że zostaną odłączone od przewodu kominowego. Dodatkowo nowe źródło ciepła, musiało stanowić główne źródło ogrzewania przez okres minimum 5 lat.

 

Dofinansowanie wynosi 50% ceny zakupu i montażu nowego ekologicznego źródła ogrzewania, ale nie więcej niż 2.500 zł. Oczywiście mieszkańcy muszą przedstawić faktury i rachunki. Rozliczenie następuje do 30 listopada danego roku. Później ma miejsce wizja lokalna i jeżeli jest wszystko w porządku następuje przelew środków – zaznaczył zdunowski urzędnik.

 

W 2019r. gmina dofinansowała wymianę 20 źródeł ogrzewania. Całkowita kwota dofinansowania wyniosła 49.415 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE