Reklama

Wybrano nową dyrektor szpitala w Krotoszynie. Kandydatów było 4

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: www.spzoz.krotoszyn.pl

Wybrano nową dyrektor szpitala w Krotoszynie. Kandydatów było 4 - Zdjęcie główne

foto Źródło: www.spzoz.krotoszyn.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 i 22 września komisja konkursowa powołana przez Radę Powiatu Krotoszyńskiego wybrała nową dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. Najlepsze kwalifikacje do pełnienia tego stanowiska, zdaniem członków komisji, posiada Beata Maj - która w ostatnich tygodniach pełniła obowiązki szefa placówki.

Przypomnijmy, do końca lipca 2022 roku Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie zarządzała Iwona Wiśniewska, którą zwolniono z pełnionych obowiązków w nieciekawej atmosferze - więcej dowiesz się TUTAJ

Nowa dyrektor szpitala w Krotoszynie. Jakie warunki musieli spełnić kandydaci?

Wkrótce po wypowiedzeniu umowy dotychczasowej dyrektor, rozpisano konkurs na to stanowisko. Kandydaci na nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie mieli czas do 26 sierpnia 2022 roku na złożenie potrzebnych dokumentów.

Wymagania, jakie stawiano przed osobą, która w przyszłości miała zarządzać szpitalem powiatowym w Krotoszynie to:

  1. wykształcenie wyższe;
  2. wiedza i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora,
  3. co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy,
  4. brak prawomocnego skazana za przestępstwo popełnione umyślnie. 
Dodatkowo, od kandydata wymagano:

  • znajomości przepisów ustawy o działalności leczniczej oraz przepisów wykonawczych,
  • znajomości prawa z zakresu finansów publicznych i świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
  • znajomości prawa zamówień publicznych i kodeksu pracy,
  • umiejętności zarządzania personelem, odpowiedzialności, dokładności, dyspozycyjności, wysokiej kultury osobistej,
  • umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresujących i pod presją czasu. 

Wybór nowej dyrektor szpitala w Krotoszynie odbył się w tajnym głosowaniu

Po złożeniu dokumentów i spełnieniu wymogów formalnych, do drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego polegającego na odbyciu indywidualnych rozmów z kandydatami dopuszczono 4 osoby. Rozmowy odbyły się w dniach 21 i 22 września.

Jak czytamy w komunikacie na stronie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, podczas rozmowy komisja oceniała znajomość m.in przepisów w zakresie ustawy o działalności leczniczej, finansów publicznych oraz umiejętności zarządzania personelem. Następnie, w tajnym głosowaniu wybierano nowego dyrektora SPZOZ w Krotoszynie. Pełen skład komisji wybrał na to stanowisko dotychczasową dyrektor do spraw administracyjno-finansowych SPZOZ - Beatę Maj.

-  Pani Beata Maj zaprezentowała podczas rozmowy bardzo szczegółowo założenia koncepcyjne funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie w zakresie spraw organizacyjnych, ekonomicznych, zatrudnienia i jakości świadczonych usług. Doświadczenie zawodowe w zarządzaniu, a zwłaszcza treść zaprezentowanej koncepcji zdecydowało o jednogłośnym wyborze komisji - mówi Tadeusz Stefaniak, przewodniczący komisji konkursowej.

Nowa szefowa krotoszyńskiego szpitala była dyrektorem, za chwilę także menadżerem

Zgodnie z dokuemntami złożonyymi przez nową dyrektor krotoszyńskiego szpitala, Beata Maj posiada wykształcenie wyższe zdobyte na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz jest w trakcie studiów podyplomowych MBA w ochronie zdrowia. W swojej pracy zawodowej zdobyła doświadczenie w zarządzaniu różnymi instytucjami na stanowiskach kierowniczych.

Od 2020 r. pełni funkcję dyrektora ds. administracyjno-finansowych w SPZOZ w Krotoszynie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy