Reklama

Krotoszyn. Dyrektor szpitala została zwolniona. Jakie są powody?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Iwona Wiśniewska dyrektorem szpitala powiatowego w Krotoszynie została we wrześniu 2020 roku. Długo jednak nie porządziła. Wczoraj zarząd powiatu krotoszyńskiego podjął decyzję o jej zwolnieniu.

Iwona Wiśniewska została dyrektorem szpitala powiatowego w Krotoszynie we wrześniu 2020 roku. Po tym, jak poprzedni dyrektor Krzysztof Kurowski złożył wypowiedzenie. 

W konkursie na dyrektora szpitala w Krotoszynie wystartowało 6 osób, a komisja konkursowa w składzie: Tadeusz Stefaniak (przewodniczący komisji), Paweł Radojewski, Andrzej Jerzak, Zbigniew Brodziak, Miłosz Zwierzyk, Piotr Januszkiewicz oraz Stanisław Szczotka zdecydowała o wyborze na to stanowisko Iwony Wiśniewskiej. 

Wszyscy kandydaci byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu. O takim a nie innym wyborze, przesądziło najprawdopodobniej doświadczenie kandydatki, na które również osobiście zwróciłem uwagę - mówił wówczas Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyński. 

Dyrektor szpitala w Krotoszynie została zwolniona

Jeszcze kilkanaście dni temu - podczas oficjalnego otwarcia nowego skrzydła szpitala w Krotoszynie - nikt nie podejrzewał, że Iwona Wiśniewska zostanie zwolniona. Samo przemówienie dyrektor także na to nie wskazywało. 

Dzisiaj zamykamy pewną kartę historii szpitala, otwierając jednocześnie jej kolejny rozdział - podkreślała podczas oficjalnego otwarcia nowego skrzydła Iwona Wiśniewska, dyrektor szpitala w Krotoszynie. 

Pierwotnie, jak ustaliśmy, zwolnienie Iwonie Wiśniewskiej miało zostać wręczone 31 maja, podczas specjalnego posiedzenia zarządu powiatu. Jednak, jak informuje wicestarosta, dyrektor krotoszyńskiego szpitala na spotkanie nie przyszła. Dlatego następnego dnia - 1 czerwca - zwołano kolejne zebranie. 

Jak informuje wicestarosta, ze względu na miesięczny okres wypowiedzenia - oficjalnie Iwona Wiśniewska dyrektorem szpitala będzie do końca lipca. 

Dlaczego dyrektor szpitala została odwołana?

Dlaczego Iwona Wiśniewska została odwołana z funkcji dyrektora krotoszyńskiego szpitala? Jak podkreśla wicestarosta krotoszyński - powodów jest kilka. 

Utrata zaufania przez zarząd. Między innymi start na dyrektora szpitala marszałkowskiego w Koninie. Nie powiadomiła nas o tym. Jeżeli ktoś startuje gdzieś, to znaczy, że nie nie wiąże wielkiej przyszłości z naszą jednostką, a skoro nie wiąże, to może nie starać się tak, jakbyśmy chcieli - mówi Paweł Radojewski. 

To jednak nie jedyny powód. Jak podkreśla wicestarosta, także podczas rozbudowy szpitala miało dochodzić do nieporozumień i nieścisłości, związanych chociażby z przekazaniem majątku szpitala i przeprowadzką oddziałów z ul. Bolewskiego do nowego skrzydła szpitala przy Mickiewicza. 

Główny zarzut zarządu powiatu krotoszyńskiego wobec Iwony Wiśniewskiej stanowi jednak - zdaniem włodarzy - brak komunikacji dyrektor z pracownikami szpitala. 

Podczas konkursu na dyrektora szpitala najbardziej interesowały mnie stosunki nowego dyrektora z pracownikami. I o to pytałem: "Jak pani to widzi? Czy umie pani odpowiednio zarządzać zasobami ludzkimi?". Bo nierozmawianie z pracownikami i takie a nie inne ich traktowanie było jednym z powodów konfliktu z poprzednim dyrektorem, Krzysztofem Kurowskim. Pani Iwona powiedziała, że umie współpracować ze swoją kadrą, ale niestety w praktyce wyglądało to inaczej - twierdzi wicestarosta krotoszyński.

I jako przykład podaje rzekomy brak dostępu personelu szpitala do Iwony Wiśniewskiej. 

Coraz więcej ostatnio dochodziło do nas głosów, że nie można się skontaktować z panią dyrektor, że nie odbiera telefonów, nie umawia się, nie ma z nią kontaktu. Tak nie może być, bo szpital to bardzo delikatna instytucja i trzeba odpowiednio do ludzi podchodzić. A z tego, co ostatnio zauważyliśmy Iwona Wiśniewska nie potrafiła współpracować ze swoimi współpracownikami, nie informowała swoich wicedyrektorów o tym, co się dzieje - wylicza Paweł Radojewski. 

Konkurs na nowego dyrektora szpitala w Krotoszynie

Choć Iwona Wiśniewska oficjalnie funkcję dyrektora pełni do końca lipca, to w szpitalu już nie przebywa, ponieważ została wysłana na zaległy urlop, a jej obowiązki przejął Mieczysław Pełko, wicedyrektor do spraw medycznych SP ZOZ w Krotoszynie. 

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na nowego dyrektora szpitala. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy