Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Krotoszynie i okolicy. Co się będzie działo?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 31. finał WOŚP w powiecie krotoszyńskim. Na ulice miast i wiosek już w niedzielę, 29 stycznia, wyruszy kilkuset wolontariuszy. Będą zbierać pieniądze na walkę z sepsą. Finałowi w każdej z gmin ziemi krotoszyńskiej ma towarzyszyć multum atrakcji. Zobacz, co będzie się działo. 

29 stycznia 2023 r. odbędzie się już 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Fundusze zbierane będą na walkę z sepsą - a konkretnie na zakup sprzętu do szybkiej weryfikacji bakteriii i wirusów powodujących zachorowanie na posocznicę.

Sepsa to gwałtowna reakcja organizmu na zakażenie. W przebiegu choroby w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dlatego u osób, u których wystąpiła posocznica, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i wdrożenie leczenia.

Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy, poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami - czytamy na stronie WOŚP. 

Pierwszy raz w historii, urządzenia, które kupimy, są dedykowane nie do konkretnej grupy wiekowej, tylko dla wszystkich, którzy będą ich potrzebować! Zakupiony sprzęt trafi do około 80 laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski - informuje sztab WOŚP. 

Do akcji, jak co roku, przyłącza się powiat krotoszyński. 

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krotoszynie z licytacją i "Światełkiem do nieba" na rynku

Tu w organizację 31. finału WOŚP zaangażowało się 100 wolontariuszy, którzy kwestować będą na ulicach miasta i wiosek. Pieniądze można wrzucać nie tylko do puszek. Wpłat można dokonywać także za pomocą eSkarbonki, działającej przy sztabie zarejestrowanym w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Wiecęj TUTAJ 

Finałowi w Krotoszynie towarzyszyć będzie sporo atrakcji. Blok WOŚP-owych imprez w Krotoszynie, o godz. 14:00 - na scenie Kina Przedwiośnie - rozpocznie Muzyczna Cerama. O 14:20 zobaczymy występ Akademii Sportów Walki Nipon. Po nim odbędzie się koncert zespołu Interwał, a o 15:20 usłyszymy wokalne poczynania Szkoły Muzycznej Talent Studio, po których na akordeonie zagra dla nas Filip Marczyk. O 16:10 przewidziana jest prezentacja Bloku Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Następnie na scenie pojawi się Natan Krupa, a o 17:00 będziemy mogli podziwiać występ ekipy z Centrum Tańca Show Dance. O 17:55 zaprezentują się zespoły Jarry Band - Mira & Roma oraz Out Put.

O 20:30 - w swoim pokazowym show Stand Up - zobaczymy Filipa Jerzyka. Imprezę after party rozkręcą na koniec DSR & DJ Si-Fu. W czasie występów artystycznych będzie czynna kawiarenka w holu kina.

Wcześniej, bo 19:30 na krotoszyńskim rynku odbędzie się licytacja „Kto da więcej”, po której zostanie puszczone symboliczne „Światełko do nieba”. Zobaczymy też pokaz żonglerki ogniem.

W Kobylinie po raz pierwszy będzie licytowane Złote Serduszko 

W Kobylinie kolejny raz trasy wolontariuszy będą wspierane przez Ochotnicze Straże Pożarnicze. Dzięki temu, dotrą oni do wszystkich wiosek w gminie:

  • między godz. 12:00 a 13:00 odbędzie się przejazd w obrębie Zalesia Wielkiego,
  • między 12:30 a 15:00 zbiórka będzie miała miejsce między Łagiewnikami a Wyganowem
  • w Smolicach i Kuklinowie - między 12:00 a 13:30
  • w Rzemiechowie - od godz. 13:00 do 15:00
  • w Długołęce o 13:00
  • w samym Kobylinie o 15:00 zbiórka zacznie się na os. Rębiechowskim, 15:30 na os. Berdychowskim, a o 16:00 na os. Wokół Bajki i na ul. Strzeleckiej
 

O godz. 15:00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie imprezy w sali przy placu A. Glabera w Kobylinie. Zobaczymy tam występ miejscowej Orkiestry Dętej, działającej przy OSP. O 15:45 zaplanowana jest I tura licytacji, koncert zespołu The Brothers Band, a po nim - II tura licytacji.

O 17:00 odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, a o 17:30 wystąpią Interwał i Juniorki. Na 18:00 zaplanowano finał licytacji Złotego Serduszka nr 84, które po raz pierwszy pojawiło się w sztabie Kobylin. Przed ostatnią turą licytacji wystąpią Smyki z rytmiki oraz zespół Zumba Kids wraz z tańcem baletowym. Imprezę zamknie koncert Shaley i Światełko do Nieba o godz. 20:00.

Dla wszystkich uczestników będą dostępne ciepłe napoje, zupy, kiełbaski oraz gofry. Dodatkowo na dzieci będą czekać takie atrakcje, jak tatuaże i malowanie twarzy.

"Radiowcy bez cenzury" i otwarcie Skweru im. WOŚP w Koźminie Wlkp. 

W Koźminie Wlkp. wydarzenia w ramach WOŚP rozpoczynają się już w sobotę - 28 stycznia. O 9:00 w hali sportowej przy ulicy Strzeleckiej odbędzie się halowy turniej piłki nożnej. O 20:00 zaplanowano licytacje, a o 20:30 - występ artystyczny w Kinie Mieszko w wykonaniu Jacka Tomkowicza i Przemysława Skowrona „Radiowcy bez cenzury”.

W niedzielny poranek - o 9:00 -  odbędzie się uroczyste otwarcie skweru im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy u zbiegu ul. Krotoszyńskiej i Kobylińskiej, któremu towarzyszyć będzie koncert Koźmińskiej Orkiestry Dętej.

Między godziną 10:00 a 14:00 na dziedzińcu zamku trwać będzie kiermasz ciast i innych pyszności, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Również na godz. 10:00 w Podzamczu zaplanowano start rajdu samochodowego. W koźmińskiej bibliotece o godz. 12:00 rozpoczną się warsztaty „Na słodko i zdrowo”, a tuż po nich o godz. 14:00 wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Jak co roku, nie zabraknie pokazu strażackiego, który odbędzie się na dziedzińcu zamku. 

Większość wydarzeń artystycznych odbywać się będzie w Kinie Mieszko. Przewidziano 7 bloków licytacyjnych - o godz. 15:15, 15:45, 16:30, 17:00, 17:40, 18:30 i ostatni - o 20:15.

O 13:30 rozpocznie się Christmas Dance Show. Potem zagrają „Nie-Grzeczni BAND”. Na godz. 15:00 zaplanowano przedstawienie o tematyce ekologicznej „Robimy skok na smog”, które przedstawi grupa teatralna „Wesołe Skrzaty” z przedszkola w Koźminie. Następnie będziemy mieli okazję zobaczyć występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 1. O 16:15 odbędzie się wywiad z Julią Ratajczyk, drużynową 15 Dh-ek „IGNIS”. Po III bloku licytacyjnym na scenę wyjdzie zespół ZSP. O 17:20 rozpocznie się wywiad z Karoliną Bruchnal-Bąk, edukatorką żywieniową i autorką profilu „EdukacjiaBezLukru”. Potem na scenie pojawi się Kuba Marcisz, a o 18:15 wywiadu udzieli lek. Jarosław Niewczas.

Główna licytacja odbędzie się o godz. 18:30 - w tym licytacja Złotej Karty nr 95 i Złotego Serduszka nr 95. Na godz. 20:00 zaplanowano "Światełko do nieba".

Podczas tegorocznego finały na ulicach Koźmina i Rozdrażew oraz okolicznych wiosek kwestować będzie 110 wolontariuszy.

Atrakcje dla dzieci licytacje w Sulmierzycach

O godz. 18:00 w Sali Sulmierzyckiego Domu Kultury rozpoczną się wydarzenia artystyczne i licytacja gadżetów WOŚP. W programie przygotowano występy: Koła Śpiewaczego „Cecylia”,uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulmierzycach. Na scenie zobaczymy również pokaz grupy tanecznej SDK oraz występ uczniów Społecznego Ogniska Artystycznego „Mezzoforte” w Miliczu. Dla dzieci przewidziano takie atrakcje, jak malowanie twarzy, fotoserduszko, a także watę cukrową i popcorn za darmo.

O godz. 20:00 puszczone zostanie "Światełko do nieba".

Muzyczny finał WOŚP w Starej Kaflarni w Zdunach

Finał WOŚP w Zdunach rozpocznie na stadionie miejskim pokazem Szkolenia Psów i obrony sportowej - o godz. 10.30.

Natomiast, wydarzenia artystyczne zaplanowano po południu w Starej Kaflarni. O 14:30 rozpocznie się występ dzieci z Przedszkola Publicznego w Zdunach oraz zespołu tanecznego Gwiazdy. O 15:10 będzie można pobawić się z Szaloną Lamą. O 15:50 wystąpi Akademia Tańca Jaskier, po której na scenę wyjdzie ekipa ze Szkoły Rocka z Krotoszyna. O 17:00 zaśpiewają także Damian Woźniak oraz Sergiusz Piechowiak. Ponadto, koncert da zespół My Inferno ze Zdun. Przed publicznią zaprezentują się także  Talent Studio oraz Łukasz Biadek - Dumbi.

Główną licytację zaplanowano na godz. 19:00, a "Światełko do nieba" na godz. 20:00. Pozostałe licytacje odbywać się będą w przerwie między występami. Na wszystkich czekać będzie także ciepła grochówka oraz mnóstwo niespodzianek w labiryntach Starej Kaflarni.

Dokładny program imprez w każdej gminie znajdziecie w GALERII ZDJĘĆ powyżej

Zobacz, jak wyglądał finał WOŚP w powiecie krotoszyńskim w 2022 r. - ZDJĘCIA TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy