Reklama

WOŚP 2023. 100 wolontariuszy w krotoszyńskim sztabie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

WOŚP 2023. 100 wolontariuszy w krotoszyńskim sztabie - Zdjęcie główne

Wolontariusze WOŚP | foto Archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają przygotowania do 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - także w Krotoszynie. Tu w akcję zaangażowanych będzie 100 wolontariuszy.

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia 2023 roku. Tym razem, pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak to się zaczęło?

Ta najwieksza publiczna zbiórka została zapoczątkowana przez Brum, copiątkową audycję Jerzego Owsiaka w Programie III Polskiego Radia - spontaniczne datki przesyłane w kopertach i przekazami trafiły na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca.

Nazwa „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” została po raz pierwszy użyta przez Owsiaka w programie Róbta co chceta w przed świętami Bożego Narodzenia w 1991 r. Pierwszy koncert charytatywny pod szyldem WOŚP odbył się wiosną 1992 r. w Ciechocinku, gdzie zespół Zdrowa Woda zagrał razem z Jurkiem Owsiakiem. Kolejną zbiórkę zorganizowano podczas Festiwalu w Jarocinie.

Zbliża się 31. finał WOŚP

29 stycznia 2023 r. odbędzie się już 31. finał przedsięwzięcia - pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Fundusze zbierane będą na walkę z sepsą - a konkretnie na zakup sprzętu do szybkiej weryfikacji bakteriii i wirusów powodujących zachorowanie na posocznicę.

Pierwszy raz w historii, urządzenia, które kupimy, są dedykowane nie do konkretnej grupy wiekowej, tylko dla wszystkich, którzy będą ich potrzebować! Zakupiony sprzęt trafi do około 80 laboratoriów mikrobiologicznych na terenie całej Polski - informuje sztab WOŚP. 

Sepsa to gwałtowna reakcja organizmu na zakażenie. W przebiegu choroby w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dlatego u osób, u których wystąpiła posocznica, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i wdrożenie leczenia.

Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy, poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami - czytamy na stronie WOŚP. 

Orkiestra zagra także w Krotoszynie 

Do akcji, jak co roku, przyłącza się powiat krotoszyński. Tu w organizację 31. finału WOŚP zaangażowanych będzie 100 wolontariuszy. Jak ustaliliśmy, ich rejestracja została już zamknięta.

31. Finał WOŚP, oprócz pomocy, na pewno przyniesie również wiele atrakcji. Możemy się spodziewać występów w Kinie Przedwiośnie oraz Światełka do Nieba na krotoszyńskim rynku. Szczegółowy program imprezy poznamy na początku stycznia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy