Reklama

Wartość inwestycji w Baszynach, Chwaliszewie i Raciborowie to ponad pół miliona złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Krotoszynie podpisało właśnie umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie Stacji Uzdatniania Wody w: Baszynach, Chwaliszewie i Raciborowie. Nie jest to pierwsza tego typu inwestycja PGKiM Krotoszyn. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do końca marca tego roku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PGKiM, wykonawcą inwestycji będzie firma SolarSpot S.A. z Komornik, która została wyłoniona w ramach ogłoszonego postępowania przetargowego.

Firma ta posiada doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji. Spółka zainstalowała między innymi instalację fotowoltaiczną dla gdańsko-sopockiej hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena. Moc całej instalacji wyniosła 99,63kW - czytamy na stronie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie.

Budowa trzech nowych instalacji jest kolejnym etapem rozwoju systemu pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. W poprzednich latach PGKiM w Krotoszynie zainwestowała w instalacje fotowoltaiczne na oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody w Zdunach oraz przepompowniach wody w Jasnym Polu i Biadkach.

Istniejące już instalacje dysponują łączną mocą 480kW. Po wykonaniu nowych, wartość ta powinna się zwiększyć o kolejne 150kW.

Eksploatowane instalacje finansowane były ze środków unijnych oraz pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Koszt montażu nowych instalacji fotowoltaicznych - a więc na terenie Stacji Uzdatniania Wody w: Baszynach, Chwaliszewie i Raciborowie wyceniono 570.640 zł. 

Planujemy, że obecna inwestycja również uzyska dofinansowanie ze środków Funduszu w Poznaniu. W tym celu do końca lutego Spółka złoży wniosek w ramach programu „Efektywność energetyczna i ochrona powietrza w roku 2022”. Pożyczka może być udzielona na zasadach preferencyjnych z możliwością umorzenia do 30% udzielonej kwoty pożyczki. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do ochrony naszego środowiska naturalnego - informuje zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Krotoszynie.

Inwestycja ma być zrealizowana do końca marca tego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy