Reklama

Reklama

Szpital zakaźny w Wolicy będzie dedykowany pacjentom z Krotoszyna

Opublikowano: pt, 24 kwi 2020 14:51
Autor:

Szpital zakaźny w Wolicy będzie dedykowany pacjentom z Krotoszyna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy został przekształcony w szpital jednoimienny zajmujący się pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Reklama

Decyzję o utworzeniu drugiego – po szpitalu przy Szwajcarskiej w Poznaniu – szpitala jednoimiennego w Wielkopolsce podjął wojewoda, Łukasz Mikołajczyk.

- Od poniedziałku trwały przygotowania do uruchomienia szpitala w nowej formule. Pierwszym krokiem było przewiezienie pacjentów z Wolicy do innych placówek, we wtorek i środę trwały prace przygotowawcze, m.in. roboty budowlane, stworzenie stref brudnej i czystej oraz śluz do dekontaminacji – mówi Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

Wczoraj szpital zaczął funkcjonowanie. Do Wolicy trafiło 43-pacjentów zakażonych COVID-19, którzy zostali przetransportowani z Centrum Opieki Długoterminowej „Salus” w Kaliszu.

- W szpitalu jednoimiennym w Wolicy są już wszyscy pacjenci przekazani przez kaliski Salus. Organizacja placówki w tak krótkim czasie była niełatwym, ale koniecznym zadaniem i jestem przekonany, że w tym miejscu uda się uratować zdrowie i życie wielu osób – wskazuje Łukasz Mikołajczyk.

 

Szpital zakaźny w Wolicy dysponuje w sumie 120 łóżkami rozplanowanymi na piętrze i parterze budynku.

O zabezpieczenie odpowiedniej ilości kadry medycznej w szpitalu zakaźnym w Wolicy zadbała wicemarszałek województwa Wielkopolskiego.

 

- Do pracy stawili się wszyscy lekarze dotychczas zatrudnieni w szpitalu. Dodatkowo 2 lekarzy anestezjologów zabezpieczy prace szpitala w formie udzielanych konsultacji. Obecnie dysponujemy kadrą 35 pielęgniarek. Docelowo planujemy zwiększenie liczby pielęgniarek, sanitariuszy i pomocy pielęgniarskiej. Pomoc w tym zakresie zapewnił wojewoda wielkopolski – mówi Marzena Wodzińska.

 

Szpital zakaźny w Wolicy ma być przeznaczony głównie dla pacjentów z południowej Wielkopolski – m.in. Krotoszyna – gdzie przypadków zakażenia koronawirusem jest najwięcej.

- Do Wolicy będą przekazywani kolejni pacjenci, szczególnie z obszaru południowej Wielkopolski, gdzie przypadków COVID-19 mamy najwięcej w województwie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, który zdecydował o utworzeniu drugiego szpitala jednoimiennego w Wolicy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.