Reklama

Starosta podpisał umowę z nowym dyrektorem szpitala w Krotoszynie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP ZOZ KROTOSZYN

Starosta podpisał umowę z nowym dyrektorem szpitala w Krotoszynie - Zdjęcie główne

foto SP ZOZ KROTOSZYN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Beata Maj, która w ostatnich tygodniach pełniła funkcję szefowej krotoszyńskiego szpitala, a od 2020 roku pracowała jako dyrektor ds. administracyjno-finansowych w SPZOZ w Krotoszynie została nowym dyrektorem krotoszyńskiego szpitala.

Po tym, jak władze powiatu krotoszyńskiego zdecydowały zwolnieniu Iwony Wiśniewskiej - dotychczasowej dyrektor szpitala w Krotoszynie - rozpisano konkurs na to stanowisko. 

Kandydaci na nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie mieli czas do 26 sierpnia 2022 roku na złożenie potrzebnych dokumentów.

Wymagania, jakie stawiano przed osobą, która w przyszłości miała zarządzać szpitalem powiatowym w Krotoszynie to:

  • wykształcenie wyższe;
  • wiedza i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora,
  • co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy,
  • brak prawomocnego skazana za przestępstwo popełnione umyślnie. 
Dodatkowo, od kandydata wymagano:

  • znajomości przepisów ustawy o działalności leczniczej oraz przepisów wykonawczych,
  • znajomości prawa z zakresu finansów publicznych i świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
  • znajomości prawa zamówień publicznych i kodeksu pracy,
  • umiejętności zarządzania personelem, odpowiedzialności, dokładności, dyspozycyjności, wysokiej kultury osobistej,
  • umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresujących i pod presją czasu. 

Krotoszyn. 4 kandydatów na dyrektora krotoszyńskiego szpitala

4 osoby spełniły wymagania formalne i przeszły do drugiego etapu konkursu na dyrektora szpitala w Krotoszynie. Były to indywidualne rozmowy z komisją. 

W czasie rozmów komisja oceniała znajomość m.in przepisów w zakresie ustawy o działalności leczniczej, finansów publicznych oraz umiejętności zarządzania personelem. Następnie, w tajnym głosowaniu wybierano nowego dyrektora SPZOZ w Krotoszynie. Pełen skład komisji wybrał na to stanowisko dotychczasową dyrektor do spraw administracyjno-finansowych SPZOZ - Beatę Maj.

Krotoszyn. Beata Maj nowym dyrektorem szpitala w Krotoszynie

Komisja konkursowa rekomendowała kandydaturę Beaty Maj na stanowisko dyrektora szpitala w Krotoszynie. Zarząd Powiatu przyjął tę rekomendację i jednogłośnie zagłosował za tym, by Beata Maj została nowym dyrektorem szpitala. Starosta już podpisał umowę z nową szefową krotoszyńskiej lecznicy. 

Zarząd przyjał uchwałę odnośnie przyjęcia pani Beaty Maj, ja podpisałem umowę - mówi Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński. 

Starosta krotoszyński nie ukrywa, że jest zadowolony z tego wyboru. 

Jestem zadowolony. Pani Beata - moim zdaniem - na konkursie wypadła najlepiej, a w czasie dotychczasowej pracy w szpitalu pokazała się z dobrej strony. Jako osoba, która umie rozmawiać z ludźmi, a tego ostatnio brakowało - podkreśla Stanisław Szczotka. 

Umowa została podpisana na czas nieokreślony, a pensja nowej dyrektor wynosić będzie czterokrotność średniej pensji krajowej.

Foto: SP ZOZ Krotoszyn

Beata Maj posiada wykształcenie wyższe zdobyte na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz jest w trakcie studiów podyplomowych MBA w ochronie zdrowia. W swojej pracy zawodowej zdobyła doświadczenie w zarządzaniu różnymi instytucjami na stanowiskach kierowniczych. Od 2020 r. pełni funkcję dyrektora ds. administracyjno-finansowych w SPZOZ w Krotoszynie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy