Reklama

Starosta krotoszyński oferuje stypendia przyszłym lekarzom. Jest jednak warunek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Starosta krotoszyński oferuje stypendia przyszłym lekarzom. Jest jednak warunek - Zdjęcie główne

Starosta krotoszyński oferuje stypendia przyszłym lekarzom. Jest jednak warunek | foto Archiwum portalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci kierunków lekarskich mogą otrzymać stypendium Starosty Krotoszyńskiego w wysokości 2.000 zł miesięcznie. Jakie warunki muszą spełnić?

Reklama

Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium starosty w wysokości 2.000 zł miesięcznie dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim. 

Stypendium mogą otrzymać studenci IV, V lub VI roku. Średnia ocen za poprzedni rok nauki nie może być niższa niż 3,75, studenci nie mogą powtarzać roku czy korzystać np. z urlopu dziekańskiego. Jednak najważniejszy warunek ubiegania się o stypendium to zobowiązanie się do podjęcia pracy w krotoszyńskim szpitalu - co najmniej na okres, na jaki zostało przyznane stypendium. 

Wnioski o przyznanie stypendiów przyjmowane są od 12 września do 14 października. 

Do wniosku należy dołączyć:

  • zaświadczenie ze szkoły wyższej o statusie studenta,
  • zaświadczenie ze szkoły wyższej o średniej ocen z egzaminów z ostatniego roku przed złożeniem wniosku,
  • oświadczenie studenta, że nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów, z urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego,
  • oświadczenie studenta, że nie powtarza roku,
  • zobowiązanie studenta do zawarcia umowy o podjęciu pracy w SP ZOZ w Krotoszynie, co najmniej na czas adekwatny do okresu pobierania stypendium, w terminie do 6 miesięcy po uzyskaniu dyplomu, po uprzednim uzyskaniu prawa wykonywania zawodu lekarza.
O przyznaniu stypendiów Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego zdecyduje do 12 listopada. Stypendia mają być przyznawane maksymalnie na okres 9 miesięcy - od 1 października 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy