Reklama

Krotoszyn. Szpitalna Izba Przyjęć i Wieczorynka w nowym miejscu

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Izba Przyjęć i Wieczorynka krotoszyńskiego szpitala zostały przeniesione w nowe miejsce.

Do tej pory Izba Przyjęć i Wieczorynka znajdowały się w starym skrzydle krotoszyńskiego szpitala. Pacjenci wchodzili do nich przez dziedziniec od ulicy Mickiewicza. Teraz się to zmieniło. 

Od dnia 29.06.2022 roku Izba Przyjęć i tzw Wieczorynka ( nocna i świąteczna pomoc medyczna- czyli potocznie- Wieczorynka ) zostały przeniesione do nowej części szpitala wejście od ul. Konstytucji 3 Maja - informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskego szpitala. 

Również pacjenci, którzy chcą dostać się do oddziałów szpitalnych i pracowni specjalistycznych wchodzą teraz wejściem od ulicy Konstytucji 3 Maja. 

 

Rozbudowa szpitala w Krotoszynie

Rozbudowa szpitala powiatowego w Krotoszynie ruszyła w 2018 roku. W marcu podpisano umowę pomiędzy powiatem krotoszyńskim a konsorcjum firm: Komputronik Biznes Sp. z o.o. (lider) i Infracon Sp. z o.o. We wrześniu podpisano Akt Erekcyjny, który - wspólnie ze zdjęciami szpitala, wycinkami z gazet i monetą jednogroszową - wmurowano w fundamenty nowego skrzydła szpitala. 

Zasadniczym elementem w naszym projekcie była rozbudowa dwukondygnacyjnego skrzydła do istniejącego już budynku, co pozwoliło na lokalizację w jednym obiekcie oddziałów takich jak Szpitalny Oddział Ratunkowy, Anestezjologia, Intensywna Terapia, oddział wewnętrzny, chirurgiczny, ortopedyczny, pediatryczny, ginekologiczno - położniczy, neonatologiczny, a także onkologiczny z izbą przyjęć wspólną dla wszystkich oddziałów, apteką szpitalą, centrum diagnostyki i innymi pomieszczeniami technicznymi niezbędnymi dla funkcjonowania tejże placówki - wyliczał podczas oficjalnego otwarcia nowego skrzydła szpitala Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.  

Do istniejącego szpitala przy ulicy Mickiewicza w Krotoszynie dobudowano dwukondygnacyjne skrzydło, do którego przeniesiono oddziały z budynków szpitala przy ulicy Bolewskiego w Krotoszynie. Docelowo więc w placówce medycznej przy Mickiewicza znalazły się wszystkie ważne oddziały szpitalne - SOR, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, wewnętrzny, chirurgiczny, pediatryczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, czy chemioterapii.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy