Reklama

Powiat krotoszyński. Wzrosła opłata za odbiór odpadów. Ile zapłacimy za śmieci?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiat krotoszyński. Wzrosła opłata za odbiór odpadów. Ile zapłacimy za śmieci? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od marca mieszkańcy gmin należących do Związku Międzygminnego Eko Siódemka - Krotoszyna, Zdun, Sulmierzyc, Kobylina i Cieszkowa - zapłacą więcej za odbiór odpadów komunalnych z terenu ich posesji. Miesięczna opłata za śmieci poszybowała w górę. Ile teraz będziemy płacić?

Reklama

Do tej pory mieszkańcy gmin Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce płacili co miesiąc 29,50 zł za odbiór odpadów komunalnych. Od marca to się jednak zmieni. Kwota ta mocno poszybuje w górę. 

W tym miesiącu Eko Siódemka roztrzygnęła przetarg na odbiór odpadów z terenu gmin Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce. Po otwarciu ofert okazało się, że większość zaproponowanych przez firmy startujące w przetargu kwot jest większa, niż planowała Eko Siódemka. Informowaliśmy już o tym na portalu www.krotoszynska.pl. 

Podwyżka opłaty za odbiór odpadów

Wszyscy zastanawiali się więc, czy wpłynie to na kwotę, jaką mieszkańcy płacą za odbiór śmieci z terenu ich posesji. Niestety, okazało się, że tak. Od marca będziemy płacić więcej. 

Szanowni Państwo, przy opłacie w wysokości 29,50 zł wpływy od mieszkańców nie pokrywały kosztów funkcjonowania sytemu gospodarki odpadami. Dlatego też Zgromadzenie Związku Międzygminnego EKO SIÓDEMKA przyjęło uchwałę, na podstawie której od marca tego roku wysokość miesięcznej opłaty dla nieruchomości zamieszkałych wynosić będzie 36 złotych od osoby w przypadku selektywnego zbierania odpadów. Z kolei właściciel nieruchomości, który nie będzie segregować odpadów - pomimo takiego obowiązku - będzie musiał uiścić opłatę w wysokości 72 zł od osoby - informują przedstawiciele Eko Siódemki. 

Wysoka opłata za odbiór śmieci

Oznacza to, że od przyszłego miesiąca mieszkańcy gmin Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce zapłacą o 6,50 zł więcej od osoby za odbiór odpadów komunalnych. Kwota zostanie bowiem podniesiona z 29,50 zł do 36 zł. 

To skandal. Śmieci wywożone są rzadko, a tyle pieniędzy musimy płacić - grzmi jedna z mieszkanek Krotoszyna. 

I nie ma co się dziwić, bo dla czteroosobowej rodziny oznacza to, że miesięcznie za odbiór śmieci płacić będą 144 zł. W skali roku to aż 1.728 zł.  Kwotę tę można nieznacznie obniżyć - o 3 zł mniej od osoby w skali miesiąca - jeżeli na terenie nieruchomości postawimy przydomowy kompostownik.

3 zł mniej zapłacą osoby zamieszkujące nieruchomość, której właściciel kompostuje bioodpady w kompostowniku przydomowym - informują przedstawiciele Eko Siódemki. 

 

Jak oceniacie podwyżkę cen za odbiór odpadów komunalnych? Czekamy na Wasze komentarze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy