Reklama

Przetarg na odbiór śmieci. Otwarto oferty, jakie są kwoty?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Przetarg na odbiór śmieci. Otwarto oferty, jakie są kwoty? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Eko - Siódemka ogłosiła przetarg na odbiór odpadów z terenu gmin Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce. Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert. I okazało się, że większość zaproponowanych przez firmy kwot jest większa, niż planowała Eko - Siódemka.

Reklama

Mieszkańcy Krotoszyna, Kobylina, Zdun, Cieszkowa i Sulmierzyc zastanawiają się, czy od marca będą płacić więcej za odbiór odpadów komunalnych z ich posesji. Wszystko zależy od wyników przetargu ogłoszonego przez Związek Międzygminny Eko - Siódemka. 

Wczoraj nastąpiło otwarcie ofert przetargowych. I okazało się, że w trzech z czterech części przetargu firmy chciały więcej pieniędzy, niż Eko - Siódemka planowała przeznaczyć na odbiór odpadów komunalnych. 

Na odbiór śmieci z terenu gminy Krotoszyn Eko - Siódemka zaplanowała przeznaczyć 11 mln 700 tys. zł. Jednak oferta złożona przez konsorcjum kaliskiej firmy Eko i PGKiM w Krotoszynie jest o ponad 2 mln zł wyższa. 

W przypadku odbioru i zagospodarowania odpadów z terenu Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów w Krotoszynie, Kobylinie, Sulmierzycach i Zdunach jest podobnie i brakuje niemal pół miliona złotych. Na odbiór popiołu i żużlu w planach Eko - Siódemki brakuje ponad 90 tys. zł. 

Pozytywna wiadomość dotyczy jedynie odbioru odpadów z terenu gmin: Cieszków, Kobylin, Zduny i miasta Sulmierzyce. W tej części ofertę złożyły dwa konsorcja. I choć kwota zaproponowana przez firmę Eko z Kalisza i MZO z Ostrowa Wlkp. jest wyższa niż ta proponowana przez Eko - Siódemkę, to oferta firmy Chemeko z Wrocławia i KOSZ z miejscowości Wszewilki mieści się w tych planach. 

Czy to oznacza, że mieszkańcy Krotoszyna, Kobylina, Zdun, Cieszkowa i Sulmierzyc zapłacą więcej za odbiór odpadów? Tego jeszcze nie wiadomo.

W tej chwili trwa sprawdzanie ofert przetargowych - mówi przedstawiciel Eko - Siódemki w Krotoszynie. 

Po zweryfikowaniu wszystkich dokumentów dowiemy się, jakie jest rozstrzygnięcie.

Oferty na odbiór odpadów z terenu gmin należących do Eko - Siódemki

Część I - odbiór odpadów komunalnych z gminy Krotoszyn

  • 11.700.000 zł - tyle planuje przeznaczyć Eko - Siódemka
  • 14.092.008,48 zł - oferta konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta Eko z Kalisza i Przedsiębiostwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie
Część II - odbiór odpadów komunalnych z gmin: Cieszków, Kobylin, Zduny i miasta Sulmierzyce

  • 6.800.000 zł - tyle planuje przeznaczyć Eko - Siódemka
  • 6.695.265,60 - oferta konsorcjum firm: Chemeko z Wrocławia i Gupa Kosz z miejscowości Wszewilki
  • 6.949.781,86 zł - oferta konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta Eko z Kalisza i Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" z Ostrowa Wlkp. 
Część III - zagospodarowanie i odbiór odpadów z PSZOK-ów w Krotoszynie, Kobylinie, Sulmierzycach i w Zdunach

  • 1.700.000 zł - tyle planuje przeznaczyć Eko - Siódemka
  • 2.181.197,31 zł - oferta konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta Eko z Kalisza i Przedsiębiostwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie
Część IV - zagospodarowanie popiołów i żużli z gmin Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce

  • 850.000 zł - tyle planuje przeznaczyć Eko - Siódemka
  • 940.680 zł - oferta firmy EKO - KAR z Raszkowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy