Reklama

Powiat Krotoszyński. Jarosław Kubiak zawieszony w klubie PiS

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiat Krotoszyński. Jarosław Kubiak zawieszony w klubie PiS - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni powiatowi z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali o zawieszeniu Jarosława Kubiaka w prawach członka klubu PiS.

Jarosław Kubiak, radny powiatu krotoszyńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został zawieszony w członkostwie w Klubie Radnych PiS Rady Powiatu Krotoszyńskiego. Taką decyzję podjęli jego koledzy z klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

Decyzją Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Kaliszu Jarosław Kubiak został także zawieszony w prawach członka PiS. 

Pismo z informacją na ten temat wysłał do przewodniczącego rady powiatu - Juliusza Poczty - Andrzej Skrzypczak, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Krotoszyńskiego. 

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość Rady Powiatu Krotoszyńskiego informuje, że po zapoznaniu się z treścią wniosku Hodowli Roślin Smolice S. z o.o. Grupa IHAR skierowaną do Rady Powiatu Krotoszyńskiego w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie z Panem Jarosławem Kubiakiem (będącym radnym) stosunku pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia, podjął w dniu 23 listopada 2021 r. stosowną uchwałę o zawieszeniu Pana Jarosława Kubiaka w prawach członka Klubu Radnych PiS Rady Powiatu Krotoszyńskiego na czas wyjaśnienia zarzutów zawartych w powyższym wniosku w stosunku do Pana Jarosława Kubiaka przez odpowiednie organy tj. prokuraturę i policję. 

W przypadku stwierdzenia przez uprawnione organy, że postawione zarzuty we wniosku Hodowli Roślin Smolice S. z o.o. Grupa IHAR do Rady Powiatu Krotoszyńskiego w stosunku do radnego Jarosława Kubiaka są bezpodstawne to jego członkostwo w Klubie Radnych PiS Rady Powiatu Krotoszyńskiego zostanie przywrócone. 

Ponadto informujemy, że Zarząd Okręgu PiS w Kaliszu zawiesił Pana Jarosława Kubiaka w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości - czytamy we piśmie.

O komentarz do tej sprawy porosiliśmy Jarosława Kubiaka. Gdy tylko go uzyskamy - opublikujemy go na portalu wwww.krotoszynska.pl

Radni PiS nie chcą decydować o zwolnieniu Jarosława Kubiaka

Ponadto członkowie klubu radnych PiS w powiecie skierowali do przewodniczącego rady powiatu drugie pismo - z prośbą, by na dzisiejszym wspólnym posiedzeniu komisji oraz na sesji nie zajmowali się wnioskiem firmy HR Smolice o wyrażenie zgody na zwolnienie z pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia Jarosława Kubiaka. 

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość Rady Powiatu Krotoszyńskiego po zapoznaniu się z treścią wniosku Hodowli Roślin Smolice S. z o.o. Grupa IHAR skierowaną do Rady Powiatu Krotoszyńskiego w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie z Panem Jarosławem Kubiakiem (będącym radnym) stosunku pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia na podstawie art. 52 §1 pkt. 1 Kodeksu zwraca się do Wszystkich Radnych, aby w dniu 24 listopada 2021 roku na wspólnym posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych oraz Komisji Budżetowo - Gospodarczej i Rolnictwa a także na najbliższej Sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego odstąpić od procedowania powyższego wniosku. 

Proponujemy, żeby do rozpatrywania powyższego wniosku przystąpić wówczas, gdy ewentualnie zostaną przedstawione i potwierdzone zarzuty radnemu Jarosławowi Kubiakowi przez uprawnione organy tj. prokuraturę i policję - czytamy w dokumencie. 

Przewodniczący rady powiatu krotoszyńskiego na trwającej właśnie komisji poddał wniosek radnych klubu PiS pod głosowanie. Decyzją większości radnych wniosek rajców z PiS-u został odrzucony. Oznacza to, że radni powiatowi zdecydują dziś o tym, czy wyrażą zgodę na rozwiązanie z Jarosławem Kubiakiem stosunku pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia przez HR Smolice. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy