Reklama

HR Smolice oskarża radnego o kradzież. Jarosław Kubiak wydał oświadczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

HR Smolice oskarża radnego o kradzież. Jarosław Kubiak wydał oświadczenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Hodowla Roślin ze Smolic skierowała do rady powiatu krotoszyńskiego pismo, w którym prosi o możliwość zwolnienia z pracy swojego pracownika, a zarazem radnego powiatowego Jarosława Kubiaka. Powodem jest kradzież paliwa, której - według władz HR Smolice - miał dopuścić się Jarosław Kubiak. Radny wydał w tej sprawie oświadczenie.

Do starostwa powiatowego w Krotoszynie 16 listopada wpłynęło pismo od Hodowli Roślin Smolice. Przedstawiciele firmy w piśmie wskazują, że na terenie zakładu doszło do kradzieży paliwa oraz zwracają się do rady powiatu z prośbą o pozwolenie na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Jarosławem Kubiakiem - bowiem to właśnie jego władze firmy posądziły o kradzież paliwa.  

W treści pisma czytamy, że Hodowla Roślin Smolice chce rozwiązać stosunek pracy z Jarosławem Kubiakiem bez zachowania okresu wypowiedzenia z powodu naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych. 

Władze firmy ze Smolic posądzają Jarosława Kubiaka - pracownika HR Smolice i radnego powiatowego - o kradzież paliwa - więcej na ten temat pisaliśmy tutaj [KLIKNIJ]

Do tych zarzutów odniósł się adwokat Jarosława Kubiaka, który wydał w tej sprawie oświadczenie. 

„W związku z bezpodstawnym posądzeniem naszego Klienta Jarosława Kubiaka o rzekome przestępstwo oświadczamy, że naszemu Klientowi nie postawiono żadnych zarzutów, a „materiał dowodowy”, jaki pracodawca udostępnił Radzie Powiatu, a ta dalej Opinii Publicznej w najmniejszym stopniu nie uprawdopodabnia popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kubiaka. Rodzi to uzasadnione przypuszczenia o świadomym działaniu na szkodę naszego Klienta, polegającym na zgłoszeniu przestępstwa, mimo świadomości zawiadamiającego, że do przestępstwa tego nie doszło" - czytamy w treści oświadczenia. 

Jarosław Kubiak odpowiada na zarzuty o kradzież paliwa

Teraz głos w tej sprawie osobiście zabrał Jarosław Kubiak. Wydał oświadczenie, które przesłał do rady powiatu krotoszyńskiego i które - na naszą prośbę - udostępnił również portalowi www.krotoszynska.pl.

Oświadczenie

Szanowny Panie Starosto, Szanowna Komisjo, Szanowni Radni

Kilka dni temu lokalne media, które otrzymały od jednego z Radnych kopię pisma skierowanego do Rady Powiatu przez mojego pracodawcę wydały na mnie wyrok. Narracja przyjęta zarówno w przedmiotowym piśmie, które zawierało szkalujące mnie nieprawdziwe informacje i wybiórczo oraz sugestywnie opisane fragmenty autentycznych zdarzeń jak i w artykułach prasowych sugerowała, że jestem złodziejem. Zwykłym, pospolitym złodziejem, który połaszczył się na paliwo należące do swojego pracodawcy.

Z uwagi na ciężar medialnych zarzutów zostałem zmuszony do zwrócenia się o pomoc do kancelarii adwokackiej. Obecnie mój pełnomocnik prowadzi działania zmierzające do oczyszczenia mojego wizerunku.

W Polsce, z tego co mi wiadomo, funkcjonuje zasada domniemania niewinności. W myśl tej zasady za winnego zarzucanego czynu można uznać kogoś, komu wina została udowodniona i nie budzi wątpliwości oraz zapadł w jego sprawie prawomocny wyrok sądu. W przypadku nagonki, z którą mam do czynienia, uznano mnie winnym w sprawie, w której nie jestem nawet świadkiem. Nie postawiono mi zarzutów, nie zatrzymano mnie (wbrew informacjom medialnym), a materiał dołączony do pisma pracodawcy dowodzi, między innymi tego, że jako traktorzysta prowadziłem ciągnik rolniczy, a w listopadzie przy temperaturze powietrza o wartości kilku stopni zdecydowałem się na zamknięcie bramy garażowej. Ten „straszny materiał dowodowy” bezsprzecznie obciąża mnie również tym, że jako pracownik zakładu przechodziłem przez jego podwórze kierując się do swojej szatni położonej po drugiej stronie drogi gminnej. Również opisane w piśmie działania policji w miejscu mojego zamieszkania wyglądały inaczej, niż tego życzyłby sobie mój pracodawca. W budynku gospodarczym, który użytkuję wskazałem dobrowolnie i z własnej inicjatywy policji trzy zbiorniki zawierające olej napędowy. Dlaczego to zrobiłem? Ponieważ w tych zbiornikach znajdowało się legalnie zakupione paliwo do mojego auta, a wcześniej również do auta mojego syna. Jeżeli posiadanie paliwa na własny użytek jest przestępstwem, którym musi się zajmować Wojewódzka Komenda Policji to chyba mamy do czynienia z kompletnym zamieszaniem i nadużyciem.

Z uwagi na to, że mój pełnomocnik poczynił kroki zmierzające do usunięcia przez mojego pracodawcę skutków naruszenia moich dóbr osobistych tylko na marginesie nadmienię, że pismo skierowane do Rady Powiatu przez Zarząd Hodowli Roślin Smolice Sp. z o. o. Grupa IHAR w Smolicach zawiera pomówienia i półprawdy oraz sugestywne sformułowania, które wprowadzają w błąd. Przykładem jest informacja o znalezieniu zbiorników z paliwem w „szafce pracowniczej”. Z kontekstu pisma wynika, że ten fakt obciąża mnie. Pracodawca „zapomniał” dodać, że szafka należała do innej osoby, a ja nie miałem dostępu do niej oraz do pomieszczenia, w którym się znajdowała. A to tylko wierzchołek góry lodowej absurdów w tej sprawie. Zdaję sobie w pełni sprawę, że powodem hejtu i tak szeroko zakrojonych działań nie jest w gruncie rzeczy rzekoma kradzież paliwa, ale moja przynależność partyjna i aktywność zarówno w reprezentowaniu mieszkańców mojej miejscowości, gminy czy powiatu i lobbowanie na ich rzecz, a także aktywność w zakresie reprezentowania pracowników przed moim pracodawcą. Moje działania sprawiły, że stałem się wrogiem publicznym w oczach zarządu ZHR Smolice Sp. z o. o. jak również, czego dowodzi intensywność działań medialnych, w oczach niektórych radnych. Czy jestem z tego powodu „na celowniku” wielu osób, które mogą mieć nieczyste ręce? Z pewnością tak. Czy jestem z tego powodu osobą lubianą? Z pewnością nie. Czy mogę zgodzić się na szkalowanie mnie i mojej rodziny oraz organizowanie ewidentnej prowokacji w celu wmanewrowania mnie w kryminalną sprawę? Nie, nie mogę i nie zgodzę się na to.

W związku z powyższym proszę Szanownych Państwa o rozwagę i powstrzymanie się od ferowania przedwczesnych wyroków. Często słyszymy o potrzebie funkcjonowania Państwa Prawa, przestrzeganiu praworządności. Zatem w tej sprawie aspekt prawny wygląda tak, że mają Państwo do czynienia z niewinną osobą, której nie tylko niczego nie udowodniono, ale nie przedstawiono nawet zarzutów. Domniemanie niewinności dotyczy każdego niezależnie od jego wieku, płci, wykształcenia, poglądów czy pełnionych funkcji. Dotyczy w tej samej mierze radnego pomawianego o kradzież paliwa, jak i radnego oskarżonego o korupcję. Jeżeli w wyniku treści pisma skonfliktowanego ze mną Zarządu mojego pracodawcy oraz załączników, w których bez mojej zgody udostępniono mój wizerunek w miejscu pracy i przyjęcia narracji medialnej zamierzają Państwo podejmować w mojej sprawie jakiekolwiek działania lub decyzje będzie to oznaczało, ze nie szanują Państwo zasad praworządności i lekceważą podstawowe prawa obywatelskie.

z wyrazami szacunku

Jarosław Kubiak

 

Sprawę będziemy śledzić i o jej rozwoju informować na bieżąco na www.krotoszynska.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy