Reklama

Powiat krotoszyński. Ewakuacje w szkołach, zakładach produkcyjnych i urzędach

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie nadzorowali ewakuacje, które odbywały się w placówkach oświatowych, zakładach produkcyjnych i obiektach użyteczności publicznej.

W ramach działań przeciwpożarowych krotoszyńscy strażacy od września do listopada uczestniczyli w praktycznym sprawdzeniu organizacji i warunków ewakuacji w placówkach oświatowych, zakładach produkcyjnych i obiektach użyteczności publicznej na terenie powiatu krotoszyńskiego. 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu krotoszyńskiego nadzorem nad właściwym sposobem prowadzenia ewakuacji objęliśmy szczególnie placówki oświatowe, a także obiekty użyteczności publicznej i zakłady produkcyjne - wskazuje Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Strażacy przyglądali się, jak przebiega ewakuacja w poszczególnych obiektach, monitorowali rozwój sytuacji, zwracali uwagę na kluczowe elementy ewakuacji, a po zakończeniu ćwiczeń przedstawiali wnioski i wskazywali, co należy poprawić. 

Praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji ma na celu ocenę przygotowania obiektu do sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Należy je przeprowadzać w czasie, gdy obiekt normalnie funkcjonuje, a na jego terenie przebywa pełna, wynikająca z codziennej eksploatacji liczba osób. Strażacy pełniący rolę obserwatorów monitorowali rozwój wydarzeń, zwracając  uwagę na kluczowe elementy poprawnej ewakuacji. Po złożeniu raportu przez właściciela lub zarządcę o ilości osób ewakuowanych z obiektu obecny na miejscu funkcjonariusz, omówił przebieg ćwiczeń wskazując na uchybienia, które należy wyeliminować celem poprawienia warunków ewakuacji - podkreśla Mateusz Dymarski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy