Reklama

Powiat krotoszyński. Bezpłatna kontrola świateł w samochodzie [LISTA PUNKTÓW]

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Bezpłatna kontrola świateł w samochodzie [LISTA PUNKTÓW] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdź, gdzie i kiedy możesz bezpłatnie sprawdzić poprawność ustawienia świateł w samochodzie, w ramach akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”.

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia, bowiem potęgują się negatywne zjawiska niekorzystnie wpływające na proces widzenia, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi, i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód.

Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ponadto w okresie jesienno-zimowym nasila się ryzyko wypadku drogowego z udziałem pieszego. Wcześnie zapadający zmrok i pogorszenie widoczności są czynnikami determinującymi podwyższone ryzyko zaistnienia wypadku. Niewątpliwie części tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne technicznie, prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni, bądź też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego - zwracaja uwagę funkcjonariusze policji. 

W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia nie tylko wysokości świateł, ale też prawidłowego rozkładu światła i cienia w reflektorze niezbędne jest przeprowadzenie kontroli przy użyciu niezbędnych urządzeń kontrolno-pomiarowych. Dlatego też zaplanowano, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizowanie „dni otwartych” na stacjach diagnostycznych, których podmioty zarządzające wyraziły akces udziału w działaniach, gdzie będzie można nieodpłatnie sprawdzić światła w ramach akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”.

 

W całej Polsce do akcji włączyły się 1.302 stacje kontroli pojazdów. Na terenie powiatu krotoszyńskiego jest 12 punktów, w których można bezpłatnie skontrolować ustawienie świateł.

Nieodpłatnie prawidłowe ustawienie oświetlenia w autach będzie można sprawdzić 19 listopada i 3 grudnia  na poniższych stacjach diagnostycznych na terenie powiatu krotoszyńskiego:

 • Auto Serwis Grzegorz Właśniak, ul. Ostrowska 221, Krotoszyn
 • DAGER, ul. Parkowa 1, Rozdrażew
 • Eurowarsztat Kaczmarek, ul. Łacnowa 48, Zduny
 • Firma D.M. Jackowscy s.c. SKP, ul. Strzelecka 2, Kobylin
 • OSK, ul. Zamkowy Folwark 1, Krotoszyn
 • OSKP, ul. Koźmińska 124 a, Krotoszyn
 • OSKP – BOWIT, ul. Krotoszyńska 31, Koźmin Wlkp.
 • PPHU NASCAR, ul. Ostrowska 157, Krotoszyn
 • OSKP, ul. Borecka 58, Koźmin Wlkp.
 • Eurowarsztat Kaczmarek, ul. Zdunowska 109, Krotoszyn
 • ROL-BUD, ul. Koźmińska 13, Rozdrażew
 • SKP Wojsk. Zakł. Remont.-Budowl., ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 12, Krotoszyn


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE