Reklama

Poprawnie ustawione światła, to wspólne bezpieczeństwo na drodze !

Opublikowano:
Autor:

Poprawnie ustawione światła, to wspólne bezpieczeństwo na drodze ! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdź, gdzie i kiedy możesz bezpłatnie sprawdzić poprawność ustawienia świateł w samochodzie, w ramach akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”.

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia, bowiem potęgują się negatywne zjawiska niekorzystnie wpływające na proces widzenia, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi, i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód.

 

Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ponadto w okresie jesienno-zimowym nasila się ryzyko wypadku drogowego z udziałem pieszego. Wcześnie zapadający zmrok i pogorszenie widoczności są czynnikami determinującymi podwyższone ryzyko zaistnienia wypadku. Niewątpliwie części tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne technicznie, prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni, bądź też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego - zwracaja uwagę funkcjonariusze policji. 

 

W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia nie tylko wysokości świateł, ale też prawidłowego rozkładu światła i cienia w reflektorze niezbędne jest przeprowadzenie kontroli przy użyciu niezbędnych urządzeń kontrolno-pomiarowych. Dlatego też zaplanowano, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizowanie „dni otwartych” na stacjach diagnostycznych, których podmioty zarządzające wyraziły akces udziału w działaniach, gdzie będzie można nieodpłatnie sprawdzić światła w ramach akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”.

 

W Wielkopolsce do działań włączyły się 164 stacje kontroli pojazdów, a w całej Polsce to 1.106.

Nieodpłatnie prawidłowe ustawienie oświetlenia w autach będzie można sprawdzić 7 i 21 listopada na poniższych stacjach diagnostycznych na terenie powiatu krotoszyńskiego:

Auto Serwis Grzegorz Właśniak, ul. Ostrowska 221, Krotoszyn

DAGER, ul. Parkowa 1, Rozdrażew

Eurowarsztat Kaczmarek, ul. Łacnowa 48, Zduny

Firma D.M. Jackowscy s.c. SKP, ul. Strzelecka 2, Kobylin

FUGOR, ul. Zamkowy Folwark 1, Krotoszyn

Mag-Nat. Mechanika pojazdowa. OSKP Pietrowski, ul. Wierzbowa 25, Koźmin Wlkp.

OSKP, ul. Koźmińska 124 a, Krotoszyn

OSKP – BOWIT, ul. Krotoszyńska 31, Koźmin Wlkp.

PPHU NASCAR, ul. Ostrowska 157, Krotoszyn

PSKP, ul. Borecka 58, Koźmin Wlkp.

PW "JAMAR" Sp.J., ul. Koźmińska 124A, Krotoszyn

ROL-BUD, ul. Koźmińska 13, Rozdrażew

SKP, Stary Kobylin 11d, Stary Kobylin

SKP Wojsk. Zakł. Remont.-Budowl., ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 12, KrotoszynUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE