Reklama

Maskotka Krotoszyna wybrana

Opublikowano: pon, 8 lis 2021 19:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maskotka Krotoszyna została wybrana! Dziś laureatka zwycięskiego projektu odebrała nagrodę o wartości 1000 zł. Jak Ci się podoba nowy symbol Krotoszyna?

Reklama

Głosowanie na maskotkę Krotoszyna zakończyło się 28 października. Dziś Ryszard Czuszke - wiceburmistrz Krotoszyna wręczył nagrodę zwyciężczyni.

Dlaczego ogłoszono konkurs na maskotkę Krotoszyna?

Konkurs na maskotkę Krotoszyna ogłoszono we wrześniu. “Celem konkursu było wyłonienie najlepszego projektu graficznego maskotki kojarzącej się z regionem i promującej Miasto i Gminę Krotoszyn, w tym wydarzenia o charakterze kulturalnym i społecznym. Chcemy pobudzić zaangażowanie Mieszkańców gminy poprzez możliwość uczestniczenia w budowaniu tożsamości mieszkańców - napisano na stronie gminy.

Ile oddano głosów konkursie na maskotkę Krotoszyna?

Konkurs na maskotkę Krotoszyna odbywał się w kilku etapach.  Najpierw władze Krotoszyna poprosiły o zgłaszanie swoich propozycji. Prace można było nadsyłać do 30 września 2021 roku. 19 października na oficjalnym profilu FB gminy Krotoszyn pokazano cztery projekty i poproszono mieszkańców o oddanie głosów. W sumie było ich ponad tysiąc.

- Cieszymy się, że ten pomysł został zaakceptowany przez społeczeństwo, bo to nie my wygrywaliśmy, ale mieszkańcy wyrazili swoje zdanie w głosowaniu

Głosowanie zakończyło się 28 października.   

Kto wygrał w konkursie na maskotkę Krotoszyna?

Konkurs wygrała Amelia Olejnik -  uczennica 7 klasy  Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Malowanie jest jej pasją. Od trzech lat uczęszcza na malarskie warsztaty i chciałaby w tym kierunku dalej się kształcić. Amelia odebrała nagrodę wraz z rodzicami dziś, czyli 8 listopada 2021 w krotoszyńskim urzędzie. Wręczyli ją: Ryszard Czuszke - wiceburmistrz Krotoszyna i Mariola Koczorowska - naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie Zwyciężczyni otrzyma bon o równowartości 1000 zł (do wykorzystania na sprzęt elektroniczny, sportowy, itp.). Nagrody obiecano również mieszkańcom, którzy w ciekawy sposób uzasadnili swój wybór.

Co jest maskotką Krotoszyna?

Mieszkańcy mogli wybrać maskotkę Krotoszyna  spośród czterech propozycji.

  • Wesoły żołądź ( a właściwie niektórzy twierdzili że Dąbek) zdobył 563 głosy,
  • żabka 641 głosów,
  • dziewczynka w spódniczce z dębowych liści 9,
  • miś Krotek - 384 głosy.
A oto niektóre komentarze pod postem konkursowym:

Sebastian: "Na UM widnieje rzeźba NIEDŹWIEDZIA nie PLUSZOWEGO MISIA! A Krotoszyn dębem stoi i basta!!!"

Anna: Miś z Urzędu Miejskiego najtrafniej do mnie przemówił, moje wspomnienia z młodości obudził😆Zmierzam do szkoły, mój wzrok w górę wpatrzony.... Miś spogląda na mnie dostojnie i moje pozdrowienia odwzajemnia udanym dniem, hojnie❤️😆

Kamila: Dąbek zdecydowanie najlepszy 👍 Symbol męstwa - potężne silne drzewo.

Joanna:

 Z czym Krotoszyn się kojarzy?

Z czym temu miastu jest do twarzy?

Czy to żaba czy też miś?

Trzeba zdecydować dziś!

Stawiam ja na ŻABKI wdzięk!

Każdy krotoszyńską żabkę będzie chciał mieć

Ostatecznie najwięcej głosów zebrała żabka i to ona będzie maskotką Krotoszyna

Podoba Wam się nowa maskotka Krotoszyna? Piszcie w komentarzach

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy