Reklama

Krotoszyn. Znaleziono zwłoki mężczyzny. Trwa policyjne śledztwo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krotoszyn. Znaleziono zwłoki mężczyzny. Trwa policyjne śledztwo - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krotoszyńscy policjanci - pod nadzorem prokuratury - prowadzą śledztwo, by ustalić przyczynę zgonu 48-letniego mężczyzny, znalezionego w pustostanie na terenie miasta.

Zwłoki znaleziono  w środę, 14 grudnia, w jednym z pustostanów przy ulicy Dworcowej w Krotoszynie. Policjanci sprawdzali wtedy miejsca przebywania osób bezdomnych. 

Przy ciele mężczyzny nie było żadnych dokumentów, dlatego też policjanci podjęli czynności, by ustalić tożsamość mężczyzny. Przepytano m.in. lokalne osoby bezdomne, ale okazało się, że nikt go nie znał.

Policjantom udało się jednak dowiedzieć, kim był. 

Ustalono, że to 48-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego - wskazuje Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji. 

Policjanci ustalają, co było przyczyną śmierci i przyczyniły się do niej osoby trzecie. 

Prowadzimy w tej sprawie śledztwo, pod nadzorem prokuratury - mówi Paulina Potarzycka.

Apel o pomoc osobom bezdomnym

Policjanci apelują, by nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. Jest to szczególne ważne w okresie zimowym, gdy temperatury na zewnątrz są minusowe. Policjanci proszą jednocześnie, by do akcji przyłączyli się mieszkańcy.

Należy pamiętać, że osoby bezdomne, to nie zawsze tylko pijacy czy chuligani. To także osoby, które straciły pracę, którym nie poszczęściło się w życiu lub od których odwróciła się rodzina. Dlatego krotoszyńska policja apeluje, aby nie zapominać o nich i liczy na pomoc ze strony mieszkańców powiatu. Prosimy: zainteresujcie się losem swoich sąsiadów bądź innych znanych wam osób, które są bezdomne, niepełnosprawne, samotne i w podeszłym wieku a wymagają pomocy. Pomóżcie im osobiście, bądź poinformujcie o tym policję - wskazuje Paulina Potarzycka.

Funkcjonariusze podkreślają również, by zainteresować się osobami znajdującymi się pod wpływem alkoholu.

Nie należy przechodzić obojętnie obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym wpływem alkoholu. Państwa telefon na policję informujący o takich osobach może je ustrzec przed zamarznięciem. Każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał do działania dla funkcjonariuszy. Policjanci nie są jednak w stanie być wszędzie. Dlatego zwracamy się do państwa z apelem, aby nie ignorować takich osób - podkreśla zastępca rzecznik krotoszyńskiej policji.

Jeżeli widzisz osobę bezdomną siedzącą na przystanku, ławce czy w parku - poinformuj odpowiednie służby. Zadzwoń na policję (112) lub straż miejską (62 725 42 00)

Jeśli osoba bezdomna jest pod wpływem alkoholu, przy tak niskich temperaturach może dojść do wyziębienia organizmu i śmieci. Bezdomny to też człowiek, tylko w innej sytuacji życiowej niż Ty. Jednym telefonem, możesz uratować komuś życie - podkreśla Paulina Potarzycka.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy