Reklama

Krotoszyńscy policjanci apelują o pomoc bezdomnym

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Krotoszyńscy policjanci apelują o pomoc bezdomnym - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadchodzi trudny okres dla osób, które nie mają dachu nad głową. Jest coraz zimniej. Dlatego krotoszyńscy policjanci oraz funkcjonariusze straży miejskiej chcą pomóc bezdomnym. Apelują także do mieszkańców, by nie przechodzić obojętnie obok tych, którzy nie mają gdzie się schronić.

Jak co roku, policjanci z pionu prewencji i funkcjonariusze Straży Miejskiej będą patrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

W przypadku napotkania takich osób, będą proponować im schronienie w placówkach znajdujących się w naszym powiecie – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Jest to szczególne ważne w okresie zimowym, gdy temperatury na zewnątrz są minusowe. Policjanci proszą jednocześnie, by do akcji przyłączyli się mieszkańcy.

- Należy pamiętać, że osoby bezdomne, to nie zawsze tylko pijacy czy chuligani. To także osoby, które straciły pracę, którym nie poszczęściło się w życiu lub od których odwróciła się rodzina. Dlatego krotoszyńska policja apeluje, aby nie zapominać o nich i liczy na pomoc ze strony mieszkańców powiatu. Prosimy: zainteresujcie się losem swoich sąsiadów bądź innych znanych wam osób, które są bezdomne, niepełnosprawne, samotne i w podeszłym wieku a wymagają pomocy. Pomóżcie im osobiście, bądź poinformujcie o tym policję – wskazuje Piotr Szczepaniak.

Funkcjonariusze podkreślają również, by zainteresować się osobami znajdującymi się pod wpływem alkoholu.

- Nie należy przechodzić obojętnie obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym wpływem alkoholu. Państwa telefon na policję informujący o takich osobach może je ustrzec przed zamarznięciem. Każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał do działania dla funkcjonariuszy. Policjanci nie są jednak w stanie być wszędzie. Dlatego zwracamy się do państwa z apelem, aby nie ignorować takich osób – podkreśla rzecznik krotoszyńskiej policji.

Jeżeli widzisz osobę bezdomną siedzącą na przystanku, ławce czy w parku - poinformuj odpowiednie służby. Zadzwoń na policję (112) lub straż miejską (62 725 42 00)

Jeśli osoba bezdomna jest pod wpływem alkoholu, przy tak niskich temperaturach może dojść do wyziębienia organizmu i śmieci. Bezdomny to też człowiek, tylko w innej sytuacji życiowej niż Ty. Jednym telefonem, możesz uratować komuś życie – podkreśla Piotr Szczepaniak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy