Reklama

Krotoszyn. Złóż deklarację dotyczącą zapotrzebowania na węgiel

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Złóż deklarację dotyczącą zapotrzebowania na węgiel - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krotoszyn będzie sprzedawać węgiel w cenie maksymalnie 2 tys. zł za tonę. W związku z tym władze gminy ustalają liczbę gospodarstw domowych zainteresowanych zakupem. Mieszkańcy proszeni są o złożenie deklaracji.

Gmina Krotoszyn - tak jak i pozostałe samorządy w powiecie krotoszyńskim - zdecydowała o przystąpieniu do rządowego programu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach.

27 października Sejm uchwalił ustawę o sprzedaży węgla przez samorządy. 

Ustawa zakłada, że gminy będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Spółkami, które mogą sprzedawać węgiel samorządom po cenach preferencyjnych, są Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach; PGE Paliwa sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie; Węglokoks S.A. z siedzibą w Katowicach; Węglokoks Kraj S.A. z siedzibą w Piekarach Śląskich;  Tauron Wydobycie S.A. z siedzibą w Jaworznie; Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. z siedzibą w Bogdance. W tej chwili ustawa czeka na podpis prezydenta. 

Krotoszyn. Złóż deklarację o zapotrzebowaniu na węgiel

Gospodarstwo domowe, które spełni wymogi zakupu - szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj [KLIKNIJ] - będzie mogło kupić maksymalnie 3 tony węgla podzielone na dwie transze. W Krotoszynie sprzedażą węgla zajmować się będzie Przedsiębiostwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. 

W tej chwili władze Krotoszyna ustalają liczbę gospodarstw domowych zainteresowanych zakupem węgla od samorządu. Mieszkańcy mogą wypełnić deklarację, w której wskażą, jakim rodzajem paliwa stałego i w jakiej ilości są zainteresowani. 

W deklaracji należy podać adres gospodarstwa domowego, imię i nazwisko osoby składającej deklarację oraz numer telefonu i adres e-mail. Osoba składająca deklarację musi także wskazać jaki rodzaj węgla chce kupić i w jakiej ilości. 

Deklarację należy złożyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy w Krotoszynie, ul. Kobylińska 10a, 63-700 Krotoszyn lub wysłać na adres e-mail [email protected] do 15 listopada. 

Co istotne, deklaracja ma jedynie charakter informacyjny i nie jest tożsama z wnioskiem o zakup węgla po preferencyjnej cenie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy