Reklama

Krotoszyn. Toaleta na targowisku po remoncie. Ile kosztuje korzystanie z niej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Toaleta na krotoszyńskim targowisku - po wielu latach - została wyremontowana. Teraz osoby robiące zakupy na targu będą mogły z niej korzystać. Jednak nie za darmo.

O konieczności remontu toalety znajdującej się na krotoszyńskim targowisku mówiło się od lat. I choć wielu mieszkańców miasta nie wiedziało nawet, że na targu toaleta w ogóle się znajduje, to jednak - biorąc pod uwagę jej stan - ktoś musiał z niej korzystać. 

Gdzie jest toaleta na targu w Krotoszynie?

W maju 2019 roku temat toalety na targowisku w Krotoszynie został poruszony na posiedzeniu rady miejskiej. I wywołał sporą konsternację. Okazało się bowiem, że część radnych nawet nie wiedziała, że na targowisku jest toaleta. 

Toalety nie odpowiadają żadnym standardom. Ubikacja jest zniszczona, wymaga generalnego remontu – tłumaczyła wówczas krotoszyńskim radnym Natalia Snadna, kierownik sekcji nadzoru w krotoszyńskim sanepidzie.

Czym wywołała konsternację.

Jaka toaleta? Gdzie tam jest toaleta? – dopytywali rajcy.

Okazało się, że mowa o szaletach zlikalizowanych praktycznie przy samym wejściu na plac targowy, w budynku, którym kiedyś mieścił się sklep Gminnej Spółdzielni.

Remont toalety na targu w Krotoszynie

Już wtedy wizja lokalna przeprowadzona przez krotoszyński sanepid wskazała, że toalety nie nadają się do użytku. 

Przeprowadziliśmy wizję lokalną i stwierdziliśmy, że te toalety są w bardzo złym stanie sanitarnym. I tu już nie ma żadnej dyskusji, muszą zostać naprawione – mówiła wówczas Natalia Snadna.

Podjęto więc decyzję,że toalety na targowisko przejdą pod zarządzanie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie i spółka je wyremontuje.

Na czas remontu na targowisku pojawiły się toi - toie.  Teraz - po ponad 2 latach - remont w końcu się zakończył. 

Ile kosztuje korzystanie z toalety na targu?

Toaleta na krotoszyńskim targowisku została kompleksowo przebudowana i dostosowana do osób niepełniosprawnych. W przeciwieństwie jednak do przenośnych toalet - za korzystanie z niej będzie trzeba zapłacić. 

Toaletę będzie prowadził prywatny operator – firma Pani Małgorzata Polowczyk, która będzie pobierała opłatę w wysokości 3,00 zł od osoby - wskazują przedstawiciele PGKiM w Krotoszynie. 

Toaleta na targowisku miejskim w Krotoszynie czynna będzie jedynie w dni targowe (we wtorki i w piątki) w godzinach od 7:00 do 14:00. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy