Reklama

Krotoszyn. Rozbudowa szpitala zakończona. Zobacz, jak wygląda nowe skrzydło [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się rozbudowa szpitala powiatowego w Krotoszynie. Wkrótce rozpoczną się przenosiny oddziałów do nowego skrzydła.

Rozbudowa szpitala powiatowego w Krotoszynie ruszyła w 2018 roku. W marcu podpisano umowę pomiędzy powiatem krotoszyńskim a konsorcjum firm: Komputronik Biznes Sp. z o.o. (lider) i Infracon Sp. z o.o. We wrześniu podpisano Akt Erekcyjny, który - wspólnie ze zdjęciami szpitala, wycinkami z gazet i monetą jednogroszową - wmurowano w fundamenty nowego skrzydła szpitala. 

Roboty ruszyły. Początkowo liczono na to, że już we wrześniu 2019 roku nowe skrzydło szpitala zostanie oddane do użytku. Problemy jednak się piętrzyły, a termin końcowy odsuwał w czasie. 

Zakończono rozbudowę szpitala w Krotoszynie

W końcu jednak się udało. Budowa nowego skrzydła szpitala została zakończona, a pod koniec grudnia 2021 roku uzyskano wszystkie niezbędne pozwolenia. 

Przypomnę, że nowy obiekt został wcześniej poddany czynnościom kontrolno-rozpoznawczym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Mamy pozwolenie na rozpoczęcie użytkowania wyrażone stanowiskiem Komendanta z dnia 08.10.2021 r. W październiku 2021 r. dopuszczeniu do użytkowania obiektu nie sprzeciwił się Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie - co jest poparte opinią sanitarną z dnia 07.10.2021 r. Obiekt szpitala został również poddany oględzinom przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w związku z faktem, iż znajduje się w obszarze wpisanym do rejestru zabytków historycznego układu urbanistycznego- mamy na to dowód w postaci pisma z dnia 01.12.2021 r. I wreszcie po spełnieniu wszystkich wymienionych formalności uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie w organie nadzoru budowlanego, co potwierdza zaświadczenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 20.01.2022 r. - mówi Stanisław Szczotka, starostwa krotoszyński.

Krotoszyn. Przenosiny oddziałów do nowego szpitala

Do istniejącego szpitala przy ulicy Mickiewicza w Krotoszynie dobudowano dwukondygnacyjne skrzydło, do którego przeniesione zostaną oddziały z budynków szpitala przy ulicy Bolewskiego w Krotoszynie. Docelowo więc w placówce medycznej przy Mickiewicza znajdą się wszystkie ważne oddziały szpitalne - SOR, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, wewnętrzny, chirurgiczny, pediatryczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, czy chemioterapii.

Kiedy nastąpią przenosiny oddziałów do nowego skrzydła szpitala? Władze powiatu liczą na to, że stanie się to jeszcze w lutym. Wszystko zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej w kraju. 

Proces przenoszenia oddziałów i adaptacji nowo wybudowanego obiektu jest planowany na dwa pierwsze tygodnie lutego – o ile Wojewoda Wielkopolski nie wyda decyzji o zwiększeniu ilości łóżek covidowych! Po zakończeniu przenosin będzie jeszcze konieczny odbiór obiektu przez służby sanitarne oraz NFZ. Mam więc nadzieję, że już wkrótce rozbudowany szpital służyć będzie Mieszkańcom - wskazuje Stanisław Szczotka.

I z góry przeprasza, za niedogodności, które mogą pojawić się w związku z adaptacją nowego obiektu. 

Już dziś z góry przepraszam za niedogodności, które mogą wystąpić w związku z procesem przenosin oddziałów szpitalnych z ulicy Bilewskiego. Gdyby zaistniały jakieś nieprzewidziane sytuacje związane z przenosinami – poinformujemy o tym Mieszkańców za pomocą komunikatów na stronach powiatu oraz SPZOZ Krotoszyn i przekazanych do mediów - informuje starosta krotoszyński. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy