Reklama

Krotoszyn. System kolejkowy na zakup węgla. I trzeba mieć własny transport

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. System kolejkowy na zakup węgla. I trzeba mieć własny transport - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprzedażą węgla po preferencyjnych cenach w gminie Krotoszyn zajmować będzie sie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. I choć spółka stworzyła już system sprzedaży, to ta jeszcze nie ruszyła. Powód? Nie ma węgla.

Mieszkańcy gminy Krotoszyn mogą już składać wnioski o zakup węgla od gminy. O tym, gdzie złożyć wniosek oraz kto może to zrobić pisaliśmy tutaj - KLIKNIJ. 

Każde gospodarstwo domowe spełniające wymogi będzie mogło zakupić 3 tony węgla w dwóch transzach - 1500 kg do 31 grudnia 2022 roku i 1500 kg od 1 stycznia 2023 roku.

Krotoszyn. Węgla jeszcze nie ma

Problem w tym, że choć temperatury bywają już na minusie, to węgla nadal nie można kupić. Bo po prostu go nie ma. 

Nie otrzymaliśmy jeszcze informacji na temat planowanej dostawy. W związku z tym nie możemy Państwu przekazać żadnych wiadomości o dostępności, pochodzeniu i ostatecznej cenie surowca. Mamy nadzieję, że już wkrótce się to zmieni - wskazują przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie. 

W siedzibie PGKiM przy ulicy Słonecznej w Krotoszynie został już zbudowany system dystrybucji węgla - plac, waga, ładowarka, system informacyjny, system kolejkowy i fakturowanie. Znana jest także procedura zakupu węgla. 

Krotoszyn. Odbiór węgla we własnym zakresie

Gdy węgiel będzie już w PGKiM rozpocznie się jego sprzedaż. 

Po otrzymaniu węgla przez PGKiM i uzyskaniu wykazu osób uprawnionych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczniemy jego sprzedaż - wskazują przedstawiciele PGKiM. 

Na stronie internetowej spółki zostanie zamieszczony wykaz z numerami wniosków, które będą obsługiwane w danym dniu i w następnym. 

Osoby, które udostępniły numery telefonu komórkowego poinformujemy o terminie zakupu węgla dodatkowo drogą sms‑ową - informuje PGKiM. 

Jeżeli nasz numer będzie na liście, musimy udać się do punktu przy ulicy Słonecznej w Krotoszynie. Tam na wyświetlaczu przy bramie wjazdowej będzie wyświetlał się obsługiwany numer, a na tablicy będzie można znaleźć listę wniosków obsługiwanych w danym dniu. 

Po otwarciu szlabanu prosimy jechać zgodnie z oznakowaniem. Bezpośrednio przy placu z węglem zważymy pusty samochód, następnie go załadujemy, ponownie zważymy, wydrukujemy dokument wagowy i fakturę oraz pobierzemy zapłatę. Zaznaczamy, że mieszkańcy będą obsługiwani tylko w wyznaczonej kolejności - podkreślają przedstawiciele PGKiM Krotoszyn. 

Co ważne, nie będzie możliwości zakupu węgla z transportem. Transport każdy musi zapewnić sobie indywidualnie.

Sprzedaż węgla w gminie Krotoszyn - pytania i odpowiedzi*

Czy węgiel będzie workowany?

Nie. Węgiel będzie sprzedawany w taki sam sposób jak odbierzemy od podmiotu wprowadzającego do obrotu. W tej chwili posiadamy informacje, że nie będzie on w żaden sposób pakowany.

Czy Spółka zapewni transport węgla z placu do odbiorcy?

Obecnie nie przewidujemy takiej możliwości.

Jakie rodzaje węgla będą dostępne?

Opierając się na informacja przekazywanych przez przedstawicieli Ministerstwa Aktywów Państwowych, powinien być dostępny węgiel orzech, groszek i miał.

Jaka będzie cena węgla?

Obecnie nie posiadamy takiej informacji. Zgodnie z zapisami ustawy cena nie może przekroczyć 2.000zł/tonę.

Na jakiej podstawie odbiorę węgiel?

Spółka otrzyma informację o osobach uprawnionych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na tej podstawie stworzy system kolejkowy i powiadomi każdego odbiorcę o terminie odbioru.

*opracowane przez PGKiM Krotoszyn

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy