Reklama

Krotoszyn. Kolejny protest kobiet [ZDJĘCIA I FILMY]

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Kolejny protest kobiet [ZDJĘCIA I FILMY] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkanki Krotoszyna i okolicznych miejscowości oraz wspierający je mężczyźni po raz kolejny spotkali się na krotoszyńskim rynku, by zamanifestować swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego. 

22 października Trybunał Konstytucyjny zawyrokował, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją. Orzeczenie zapadło większością głosów.

KROTOSZYN. KOBIETY PROTESTUJĄ

Po tym wyroku w całym kraju zaczęły się protesty pod wspólnym hasłem: #PiekłoKobiet.

 

W Krotoszynie po raz pierwszy kobiety na ulicę wyszły 23 października. Spontaniczny protest, w którym udział wzięło kilkanaście osób odbył się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na rynku w Krotoszynie.

Kolejny protest odbył się w niedzielę, 25 października. I przerósł oczekiwania wszystkich. Na krotoszyńskim rynku zgromadziło się kilkaset osób – młodych i starszych.

Pod biurem Prawa i Sprawiedliwości w Krotoszynie zapalono znicze. Protestujący zostawiali także wieszaki symbolizujące metody aborcyjne z dawnych czasów oraz plakaty wyrażające sprzeciw dla wyroku trybunału i rządów PiS.

Protestujący na krotoszyńskim rynku wykrzykiwali hasła: „Nasze ciała – nasz wybór”, „Piekło kobiet”, czy bardziej wulgarne jak „Jeb** PiS”.

Kolejny protest kobiet w Krotoszynie odbył się we wtorek, 27 października i przybrał formę spaceru po centrum miasta.

Kobiety – i wspierający je mężczyźni – wyruszyły z rynku, przeszły ulicami: Koźmińską, Słodową, Floriańską, Piastowską i Kościuszki, a następnie i wróciły na krotoszyński rynek. W czasie przemarszu młodzi ludzie skandowali hasła – nie brakowało dosadnych słów.

Cały protest – tak jak i poprzednie - zabezpieczali krotoszyńscy policjanci, którzy jednak przyglądali się sytuacji z boku, nie próbując przeszkodzić protestującym. I za to zostali nagrodzeni brawami.

Wczoraj natomiast na ulice wyszły mieszkanki Koźmina Wlkp. Protest kobiet w Koźminie Wlkp. także cieszył się dużym zainteresowaniem.

PROTEST POD RATUSZEM W KROTOSZYNIE

Dziś (30 października) kobiety i wspierający ich mężczyźni spotkali się na rynku w Krotoszynie, pod ratuszem. 

Tym razem jednak - w dużej mierze z powodu padającego deszczu oraz tego, że grupa krotoszynianek pojechała również na główny protest w Warszawie - frekwencja była niższa. Mimo to na rynku w Krotoszynie spotkało się sporo osób. Nie zabrakło też transparentów i haseł wskazujących, że kobiety domagają się prawa wyboru. 

Dziś protestujący "oszczędzili" siedzibę Prawa i Sprawiedliwości w Krotoszynie, a cała manifestacja odbyła się pod ratuszem. Tam również zbierano pieniądze na leczenie małego Marcelka Samola z Krotoszyna.

Całe wydarzenie zabezpieczali krotoszyńscy policjanci oraz ratownicy z Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej "Szukamy i Ratujemy". 

 

Po przemówieniach protestujący przespacerowali się po centrum Krotoszyna. Po zakończeniu na wszystkich protestujących czekały ciepłe napoje w restauracji "U Bielawnego". 

 

Kolejny protest został zaplanowany na niedzielę (1 listopada). 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE