Reklama

Krotoszyn. Dziś kolejny protest kobiet!

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Dziś kolejny protest kobiet! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkanki powiatu krotoszyńskiego po raz kolejny wyjdą na ulicę, by zaprotestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją.

22 października Trybunał Konstytucyjny zawyrokował, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją. Orzeczenie zapadło większością głosów.

 

Po tym wyroku w całym kraju zaczęły się protesty pod wspólnym hasłem: #PiekłoKobiet.

 

W Krotoszynie po raz pierwszy kobiety na ulicę wyszły 23 października. Spontaniczny protest, w którym udział wzięło kilkanaście osób odbył się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na rynku w Krotoszynie.

Kolejny protest odbył się w niedzielę, 25 października. I przerósł oczekiwania wszystkich. Na krotoszyńskim rynku zgromadziło się kilkaset osób – młodych i starszych.

Pod biurem Prawa i Sprawiedliwości w Krotoszynie zapalono znicze. Protestujący zostawiali także wieszaki symbolizujące metody aborcyjne z dawnych czasów oraz plakaty wyrażające sprzeciw dla wyroku trybunału i rządów PiS.

Protestujący na krotoszyńskim rynku wykrzykiwali hasła: „Nasze ciała – nasz wybór”, „Piekło kobiet”, czy bardziej wulgarne jak „Jeb** PiS”.

Cały protest zabezpieczali krotoszyńscy policjanci, którzy jednak przyglądali się sytuacji z boku, nie próbując przeszkodzić protestującym. I za to zostali nagrodzeni brawami.

 

Dziś odbędzie się kolejny protest kobiet w Krotoszynie.

Punktualnie o godzinie 18.00. protestujący spotkają się na rynku, pod siedzibą biura PiS w Krotoszynie. I najprawdopodobniej wyruszą „na spacer” w stronę ronda na ulicy Koźmińskiej w Krotoszynie.

Zabieramy ze sobą trąbki, gwizdki, banery, wieszaki – podkreślają kobiety. I zachęcają wszystkich do przyłączenia się do protestu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE