Reklama

Krotoszyn. Dziś kobiety znów wyjdą na ulicę. Kolejny protest

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Dziś kobiety znów wyjdą na ulicę. Kolejny protest - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś o godzinie 18:00 mieszkanki powiatu krotoszyńskiego po raz kolejny wyjdą na ulicę, by zaprotestować m.in. przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją.

Dziś (4 listopada) o godzinie 18:00 na krotoszyńskim rynku rozpocznie się kolejny protest kobiet.

PROTESTY KOBIET W POWIECIE KROTOSZYŃSKIM

 

Kobiety w Krotoszynie po raz pierwszy zaprotestowały 23 października, kiedy to spotkały się pod siedzibą biura Prawa i Sprawiedliwości na krotoszyńskim rynku, by wyrazić swój sprzeciw przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niekonstytucyjna.

Dwa dni później – 25 października – na rynku w Krotoszynie odbył się kolejny protest kobiet. Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się kilkaset osób, które wyrażały swoje niezadowolenie względem polityki aborcyjnej rządu.

Protestujący na krotoszyńskim rynku wykrzykiwali hasła: „Nasze ciała – nasz wybór”, „Piekło kobiet”, czy bardziej wulgarne jak „Jeb** PiS”.

Kolejny protest kobiet w Krotoszynie odbył się we wtorek, 27 października i przybrał formę spaceru po centrum miasta.

Kobiety – i wspierający je mężczyźni – wyruszyły z rynku, przeszły ulicami: Koźmińską, Słodową, Floriańską, Piastowską i Kościuszki, a następnie i wróciły na krotoszyński rynek. W czasie przemarszu młodzi ludzie skandowali hasła – nie brakowało dosadnych słów.

Cały protest – tak jak i poprzednie - zabezpieczali krotoszyńscy policjanci, którzy jednak przyglądali się sytuacji z boku, nie próbując przeszkodzić protestującym. I za to zostali nagrodzeni brawami.

W czwartek (29 października) na ulice wyszli mieszkańcy Koźmina Wlkp., którzy podczas „spaceru” po mieście wyrażali swój sprzeciw wobec wyroku TK.

KROTOSZYN. PROTEST I ZBIÓRKA DLA MARCELKA

Dzień później (30 października) na krotoszyńskim rynku odbył się kolejny protest kobiet. Tym razem jednak protestujący nie spotkali się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, a pod ratuszem. Następnie – tradycyjnie już – przemaszerowali po centrum, skandując hasła. W czasie protestu odbywała się także zbiórka pieniędzy na operację Marcelka z Krotoszyna.

 

Dziś (4 listopada) o godzinie 18:00 w Krotoszynie rozpocznie się kolejny protest kobiet. Ponownie pod ratuszem. Zaplanowana jest także kolejna zbiórka pieniędzy dla Marcelka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE