Reklama

Krotoszyn. Chcesz kupić węgiel od gminy? Złóż wniosek

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Chcesz kupić węgiel od gminy? Złóż wniosek - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Można już składać wnioski o zakup węgla od gminy Krotoszyn. Pobierz wzór wniosku i sprawdź, jak go złożyć.

Gmina Krotoszyn - tak jak i pozostałe samorządy w powiecie krotoszyńskim - zdecydowała o przystąpieniu do rządowego programu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach.

Gospodarstwo domowe, które spełni wymogi zakupu będzie mogło kupić maksymalnie 3 tony węgla podzielone na dwie transze. W Krotoszynie sprzedażą węgla zajmować się będzie Przedsiębiostwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. 

Deklaracja nie uprawnia do zakupu węgla

Mieszkańcy gminy Krotoszyn mogli składać deklaracje, w których informowali jakim rodzajem węgla są zainteresowani. Co ważne, deklaracja ta jednak nie uprawnia do zakupu. Trzeba złożyć dodatkowy wniosek. 

Wcześniejsze złożenie przez mieszkańców gminy „Wstępnej Deklaracji zapotrzebowania gospodarstwa domowego na węgiel w ramach zakupu preferencyjnego” nie jest równoznaczne z możliwością zakupu węgla na preferencyjnych warunkach. Warunkiem koniecznym dokonania zakupu paliwa stałego na preferencyjnych warunkach jest konieczność złożenia wniosku i przejścia jego poprawnej weryfikacji - podkreślają pracownicy MGOPS Krotoszyn.

Gdzie złożyć wniosek o zakup węgla?

Wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach od gminy Krotoszyn mieszkańcy mogą składać:

  • pisemnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krotoszynie, ul. Kobylińska 10A, od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1500 (parter budynku),
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (WNIOSEK wówczas należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym).
Pobierz wniosek o zakup węgla [KLIKNIJ]

Kto może złożyć wniosek o zakup węgla?

Wniosek o zakup węgla od gminy mogą składać osoby, które:

  • zamieszkują w gospodarstwie domowym na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla,
  • gospodarstwo domowe prowadzą na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn,
  • ubiegały się o przyznanie dodatku węglowego
Należy podkreślić, że jeśli pod jednym adresem znajduje się więcej niż jedno gospodarstwo domowe, a do wspólnego ogrzewania wykorzystują one jeden kocioł na węgiel, to zakup węgla po preferencyjnej cenie będzie przysługiwał tylko dla jednego gospodarstwa domowego - informują pracownicy Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie. 

Co istotne - węgiel od gminy będzie można kupić tylko wtedy, gdy wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego nie zakupili węgla na sezon grzewczy 2022-2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy