Reklama

Reklama

Koźmin Wlkp. Rentgena nie wezmą, ale pracownia działać nie będzie

Opublikowano: wt, 30 cze 2020 12:16
Autor:

Koźmin Wlkp. Rentgena nie wezmą, ale pracownia działać nie będzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownia RTG działająca przy szpitalnym oddziale rehabilitacyjnym w Koźminie Wlkp., od pewnego czasu nie pracuje. Co z kolei niepokoi mieszkańców oraz lokalnych samorządowców.

Reklama

O losy pracowni rentgenowskiej funkcjonującej w budynku koźmińskiego szpitala oraz jej pomieszczeń, dopytywał jeden z radnych powiatowych.

 

Jak informują mnie mieszkańcy pracownia RTG nie funkcjonuje a zamiast tego zrobiono izbę przyjęć. Czy prawdą jest, iż nie zostanie ona ponownie uruchomiona i przeniesiona do Krotoszyna? Jak wygląda sytuacja funkcjonowania gabinetów lekarskich na tym oddziale? - dopytywał Jacek Zawodny.

 

Starosta krotoszyński przyznał, że jakiś czas temu był pomysł, aby zabrać część urządzeń z koźmińskiej pracowni rentgenowskiej i przenieść je do Krotoszyna.

 

Pozwoliłoby to przyspieszyć wykonywanie zdjęć rentgenowskich w Krotoszynie. Jednak na moją interwencję, aby nie zabierać tego z Koźmina Wlkp., dyrektor (Krzysztof Kurowski – przyp. red.) powziął decyzję, że nie dojdzie do takiej sytuacji i rentgen z Koźmina zabierany nie będzie – zapewnił Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

 

Potwierdził natomiast fakt, iż pracownia RTG w Koźminie Wlkp. nie pracuje. Powód? Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Pomieszczenie pracowni zostało jednak zagospodarowane na inny cel.

 

Na oddziale rehabilitacyjnym w Koźminie Wlkp. mamy pełne obłożenie, a więc 33 pacjentów. W związku z tym, to pomieszczenie, gdzie jest rentgen, jest potrzebne do funkcjonowania tego szpitala i do momentu niezluzowania obostrzeń, pracownia RTG w Koźminie Wlkp., pracować nie będzie, bo to urządzenie w innym pomieszczeniu funkcjonować nie może – zaznaczył starosta krotoszyński.

 

Z kolei cały czas działa pracownia RTG przy Bolewskiego w Krotoszynie. Zaś od jutra, 1 lipca, pacjentów ambulatoryjnych m.in. ze skierowaniami od specjalistów, przyjmować będzie także pracownia rentgenowska mieszcząca się w budynku szpitala przy Mickiewicza w Krotoszynie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.