Reklama

Koźmin Wlkp. Remont Goja zakończony. Są nowe wytyczne dla kierowców.

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Remont Goja zakończony. Są nowe wytyczne dla kierowców. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Modernizacji ul. ks. Stanisława Goja w Koźminie Wlkp., przeprowadzona została na odcinku ponad 300 metrów. Dołożono chodnik. Zaś od dziś przy Goja, obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Prace remontowe przy ul. ks. Stanisława Goja w Koźminie Wlkp., zlokalizowanej w okolicy koźmińskich cmentarzy, prowadziła firma „Gembiak&Mikstacki" z Krotoszyna. Za ich przeprowadzenie skasowała ponad 270 tys. zł. Dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym, nawierzchnia drogi zyskała nowy dywanik asfaltowy. Dodatkowo po jednej stronie drogi pojawił się chodnik dla pieszych. Jak zapowiadali wcześniej rządzący w mieście kwiatów i zieleni, jego pojawienie się, wiązać się będzie ze zmianą organizacji ruchu w tej części miasta.

 

Po przebudowie ulica ks. Stanisława Goja stanie się ulicą jednokierunkową dlatego, że będzie na tyle wąska, że nie da się stworzyć drogi dwukierunkowej i jednocześnie wydzielić pasa ruchu dla pieszych. Ulica mogła być dwukierunkowa, ale bez chodnika. Zdecydowaliśmy się jednak na tę pierwszą opcję – wyjaśniał kilka tygodni temu Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wlkp.

 

Ruch jednokierunkowy odbywa się od ulicy Cieszyńskiego do Poznańskiej. Natomiast rządzący uspokajają, że wprowadzenie zmian nie powinno nieść za sobą utrudnień dla kierowców, w poruszaniu się w tej części miasta.

 

Jednokierunkowość na tej drodze nie jest jakimś większym problemem, bo ulica Kosynierów, która jest nieco wcześniej, prowadzi od ul. Poznańskiej do Cieszyńskiego, a ulica Goja będzie prowadziła odwrotnie, od Cieszyńskiego do Poznańskiej, więc nie powinniśmy się martwić o jakieś kłopoty w ruchu – zapewnia Jarosław Ratajczak.

 

Foto: UMiG Koźmin Wlkp. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE