Reklama

Kobylin. Wznowiono ruch przez przejazd kolejowy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kobylin. Wznowiono ruch przez przejazd kolejowy [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przejazd kolejowy przy ulicy Kolejowej w Kobylinie w końcu wyremontowany. Mieszkańcy Kobylina i lokalne władze od lat zabiegali o jego naprawę.

Remont przejazdu kolejowego przy ulicy Kolejowej w Kobylinie trwał kilka tygodni. Na czas wykonywanych prac wstrzymany został zarówno ruch samochodowy, jak i pieszy. Wprowadzono także objazdy. Cierpliwość korzystających z przejazdu kierowców i pieszych została wynagrodzona. Między torami położony jest został nowy asfalt, a z obu stron przejazdu wydzielony został "dukt" dla pieszych.

 

Starania o remont przejazdu rozpoczęły się jeszcze w 2018 roku i w końcu dziś stoimy na naprawdę dobrze wyremontowanym przejeździe. To nie ma porównania do tego co było. Mam nadzieję, że to początek kolejnych działań na rzecz remontu całej ulicy Kolejowej i budowy ścieżki rowerowej aż do Zalesia Małego - przekonywał podczas odbioru prac Tomasz Lesiński burmistrz Kobylina. 

 

Aktualnie trwają prace projektowe związane z budową ścieżki z Kobylina do Zalesia Małego.

Przy odbiorze wyremontowanego przejazdu kolejowego obecni byli także przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim - Dariusz Sikorski, Wiesław Skowronek i Roman Zybała.

 

Mieszkańcy się niecierpliwili, były spore utrudnienia w ruchu, ale czasem warto pocierpieć, żeby był taki dobry efekt. Niewątpliwie tak wyremontowany przejazd posłuży całej społeczności wiele lat – powiedział Wiesław Skowronek, przedstawiciel Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Burmistrz Tomasz Lesiński podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w remont przejazdu m. in. Krzysztofowi Włodarczykowi, dyrektorowi PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Lini Kolejowych w Ostrowie Wlkp., przedstawicielom samorządu powiatu krotoszyńskiego a także wykonawcom prac, w tym krotoszyńskiej firmie Gembiak&Mikstacki, która wykonała prace leżące po stronie gminy Kobylin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE